Silne skutki dysleksji

Choroba o której będzie mowa, nosi nazwę dysleksja. Najczęściej pojawia się u małych dzieci, z czego bardzo często rodzice nie zdają sobie sprawy.

Możemy zacząć domniemywać, iż u naszych dzieci może pojawić się dysleksja chociażby wtedy gdy przede wszystkim pojawia się problem w, pisaniu i czytaniu, ale i również gdy widzimy u naszego dziecka pojawiającą się samoocenę lub też obniżającą się motywację. Takie dziecko potrzebuje dużego wysiłku zwłaszcza psychicznego, by rezultat jego pisania bądź też czytania był w miarę skuteczny i poprawny, iż taka choroba niestety jest nieuleczalna, nie mniej jednak nie oznacza to, brak postępów w naszym rozwoju.

Dlatego bardzo ważny wpływ mają tutaj rodzice, gdy zauważą jakąkolwiek niepokojącą ich rzecz u dziecka, powinni niezwłocznie zgłosić się w trybie natychmiastowym do specjalisty logopedy, pamiętajmy iż, czas ma tutaj ogromne znaczenie, im wcześniej skorzystamy z różnych pomocy, tym lepszy wpływ jest na dziecko.Jako rodzice, powinniśmy również podjąć różnego rodzaju terapię dla naszego malucha również w domu, poprzez najprostsze rzeczy, chociażby takie jak zabawy.

Sam logopeda nie jest w stanie pomóc dziecku, dlatego również warto zgłosić się o pomoc do psychologa, który również pomoże nam w większym rozwoju dziecka. Metody leczenia tej choroby, na ogół nie są trudne i skomplikowane ale potrzebują bardzo dużo czasu i cierpliwości, nie zapominajmy że dla takiego dziecka to jest olbrzymia trudność a nie lenistwo, z czym bardzo często rodzice się mylą, z czego właśnie niekiedy występują podejrzenia w późniejszym okresie rozwijania malucha niż, powinno to być wykryte.

Sięgnijmy również, po fajne i ciekawe książki do nauki pisania, które mają ogromny ale i również podstawowy wpływ na rozwój dysleksji, od podstaw, po co raz większe i trudniejsze zdania. W ten sposób możemy nie tyle co zapobiec tej chorobie, ale w znaczny sposób zahamować jej rozwój, co wiąże się z tym iż, nasza pociecha będzie miała większe szanse na w miarę normalne  czytanie jak i również pisanie.