Kupno greckich słodyczy

Razem z mężem zdecydowaliśmy się zostawić dzieci u dziadków i wyjechać na wakacje do Grecji na kilka dni. Oczywiście chcieliśmy przywieźć naszym dzieciom jakieś prezenty z tej podróży. Wpadliśmy na pomysł, że dzieci na pewno ucieszą się ze słodyczy, których nigdy wcześniej nie jadły, ponieważ są one niedostępne poza Grecją. Wcześniej jedliśmy kilka greckich deserów i słodyczy, dzięki czemu wiedzieliśmy czego szukać w sklepach.

Poszukiwania tradycyjnych słodyczy greckich

tradycyjne słodycze greckieW ostatnim dniu przed wyjazdem zdecydowaliśmy się udać do sklepu, który mieścił się blisko naszego hotelu, aby znaleźć odpowiednie słodycze. Oczywiście interesowały nas tylko oryginalne, tradycyjne słodycze greckie. W tym sklepie udało nam się zakupić wszystkie słodkie produkty, jakie chcieliśmy przywieść naszym dzieciom. W pierwszej kolejności znaleźliśmy warstwowe ciasteczka katafi oraz tradycyjna baklavę. Takie słodycze są zdrowie i łatwo je przewieźć, ponieważ zachowują świeżość nawet przez bardzo długi czas. Dodatkowo zdecydowaliśmy się zakupić także kilka pojemniczków tradycyjnej, greckiej galaretki owocowej z różaną posypką, czyli loukoumi. W Grecji słodkie potrawy są bardzo popularne również w okresie Wielkanocnym. A na żadnym świątecznym stole nie może zabraknąć wielkanocnego kuluraku. Zdecydowaliśmy się go również zakupić. Już wkrótce przekonaliśmy się, że to był bardzo dobry wybór.

Przede wszystkim dlatego, że naszym dzieciom bardzo smakowały te greckie słodycze. Powiedziały, że ich smak jest niepowtarzalny, a pomimo tego że są bardzo słodkie, podczas ich jedzenia nie ma się uczucia „zaklejania żołądka”. Wszystko dzięki temu, że są one wykonane bez dodatku sztucznych barwników, konserwantów czy aromatów. Są więc nie tylko smaczne, ale także i zdrowe.