Montaż przydomowego zbiornika gazu płynnego

Istnieją dwa sposoby instalacji gazu w domu. Jednym z nich jest podłączenie do gazociągu, a drugim instalacja butli z gazem płynnym. W niektórych przypadkach nie jest możliwe poprowadzenie rury gazowej lub wymagana jest duża inwestycja i skomplikowane prace instalacyjne. Ogrzewanie zbiornikowe LPG ma wiele zalet.

Usługi dostawy gazu do ogrzewania domu 

zaufani dostawcy gazu do ogrzewania domuTakie instalacje zbiornikowe są dość proste i szybkie w montażu, LPG nie wymaga osobnego pomieszczenia do przechowywania paliwa, systemy ogrzewania LPG są bezobsługowe, a ich montaż jest całkowicie bezpieczny. W przeciwieństwie do węgla, pelletu czy oleju opałowego, systemy gazowe są praktycznie bezobsługowe. Zbiorniki są dostosowane wielkością do powierzchni domu, więc jedno napełnienie wystarcza zwykle na rok. Użytkownicy domowych instalacji LPG mogą zapomnieć o tankowaniu, dokładaniu paliwa do kuchenki, sprzątaniu popiołu itp. czynnościach, które są niezbędne w przypadku korzystania z innych systemów grzewczych. Ponadto LPG jest wszechstronny i może zasilać wszystkie urządzenia gazowe w domu, w tym kotły centralnego ogrzewania i kuchenki, w tym podgrzewanie wody. Zbiorniki gazu wystarczają na wiele miesięcy, więc nie trzeba martwić się o regularne dostawy paliwa lub jego przechowywanie. Ważna jest regularna  dostawa gazu płynnego do przydomowych zbiorników w sezonie grzewczym. Polecani zaufani dostawcy gazu do ogrzewania domu oferują atrakcyjne ceny. Istnieje wielu dystrybutorów gazu płynnego, z których każdy może zaoferować dowolną cenę. Aby jednak móc swobodnie wybierać dostawcę, trzeba posiadać własny zbiornik, który kosztuje tysiące złotych.

Najwięksi dystrybutorzy gazu płynnego oferują dzierżawę instalacji zbiornikowej, co pozwala uniknąć tego wydatku, ale kosztem konieczności podpisania długoterminowej umowy na odbiór paliwa. W takich przypadkach gwarantowana jest stała cena gazu przez cały okres trwania umowy. W przeciwieństwie do węgla i drewna opałowego, gaz płynny nie emituje szkodliwych tlenków siarki i azotu.