Akcesoria do łazienki

Wystrój łazienki jest ważnym elementem aranżacji mieszkania. Musimy skupić się na doborze wielu elementów, które przede wszystkim będą pełnić praktyczną, higieniczną funkcję. Oczywiście warto wybrać takie urządzenia sanitarne i meble, które będą pasować do aranżacji całego mieszkania, będą nowoczesne i funkcjonalne jednocześnie. 

Najważniejsze urządzenia w łazience 

Zestaw prysznicowyJeśli powierzchnia łazienki pozwala nam dowolnie ułożyć urządzenia sanitarne, warto postawić na wannę z prysznicem. Choć w trendach są przeszklone kabiny prysznicowe, to z czasem każdy użytkownik prysznica zatęskni za relaksem i odpoczynkiem w wannie. Do niej należy dobrać odpowiedni zestaw prysznicowy i ma on ogromne znaczenie w wyglądzie całej łazienki. Obecne trendy kierują klientów w stronę różowego złota, charakterystycznego wzornictwa vintage i dużych deszczownic. Taki zestaw będzie składał się z baterii, węża, słuchawki prysznicowej i właśnie deszczownicy. Ponadto musimy wybrać również toaletę i zlew, choć ich ułożenie i wygląd zależą w znacznym stopniu od rozplanowania kanalizacji i rur w łazience. Jeśli odpowiednio wcześniej zadbamy o projekt łazienki, możemy wykorzystać toaletę z zabudowaną w ścianie spłuczką, co wygląda niezwykle estetycznie i nowocześnie. Jeśli chodzi o zlew to stojący na podłodze postument odchodzi w zapomnienie i na topie są podwieszone umywalki umiejscowione na wiszących półkach, co jest bardziej eleganckie i praktyczne. 

Wystrój łazienki przede wszystkim wiąże się z rozmieszczeniem rur i kanalizacji, a także od jej powierzchni. Nasze wizje i plany mogą szybko pójść w zapomnienie, jeśli wymiary łazienki nie pozwalają na obszerną wannę z hydromasażem, to będziemy musieli cieszyć się niewielką kabiną prysznicową i zrobić wszystko, aby maksymalnie spełniała nasze potrzeby.