Akcesoria myśliwych

Jestem myśliwym od kilkunastu lat. W zasadzie jest to zawód rodzinny, gdyż mój pradziadek, dziadek oraz ojciec, również zajmowali się polowaniami. Ostatnio dokupiłem kilka akcesoriów myśliwskich, które znacznie ułatwiają pracę oraz w zasadzie są niezbędnymi elementami wyposażenia każdego myśliwego. 

Akcesoria ułatwiające pracę myśliwego

akcesoria myśliwskieW mojej miejscowości niedawno otworzono nowy sklep, który jest dedykowany myśliwym oraz leśniczym. Z racji tego, że dookoła jest dużo lasów, uważam, że taki sklep jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ bardzo dużo mieszka tutaj osób, które zajmują się tym samym fachem co ja. Z okazji otwarcia sklepu, wszystkie produkty były przecenione do 40%, dlatego zdecydowałem się kupić wszystko to, co planowałem od dłuższego czasu. Najważniejsze, oprócz broni oraz noża, jest strój myśliwego, który powinien być kamuflażem, gdyż zwierzęta potrafią rozpoznawać kolory inne niż zieleń i brąz drzew (jest to ich wewnętrzny system ostrzegawczy, który nakazuje im uciekać, gdy widzą inne barwy niż te dookoła). Niezbędne akcesoria myśliwskie to również specjalna czapka, która chroni głowę, ale nie zakrywa uszu, dzięki czemu można usłyszeć nawet najmniejszy szmer oraz dobra lornetka, ponieważ według zasady myśliwskiej, nie wolno oddać strzału zanim nie będzie się pewnym celu, dlatego jest ona szczególnie ważna i ma ogromną wartość dla każdego, kto pracuje w lesie. Kupiłem również kilka celowników laserowych, ponieważ ostatni mi się popsuł, kiedy siedziałem na drzewie i spadła mi broń. 

Wyposażenie sklepu było tak duże, że w zasadzie każdy mógłby znaleźć coś dla siebie. W moich zakupach znalazł się również pasek do spodni myśliwskich, naszywki na bluzkę, alkomat oraz kilka paralizatorów na wypadek gdybym został kiedyś zaatakowany przez dziko żyjące zwierzę.