Aluminium – doskonałym materiałem na profile LED

Aluminium, to bardzo wszechstronny materiał. Wykonuje się z niego mnóstwo rzeczy. Aluminium jest popularne praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. Także z aluminium wykonuje się profile do taśm led, ponieważ aluminium jest lekkie i bardzo dobrze odprowadza ciepło. Nie stwarza ono także zagrożenia pożarowego.

Profil aluminiowy jest bardzo lekki

lekkie profile aluminiowe ledI o to chodzi, aby taki profil był lekki i dobrze odprowadzał ciepło. Pomimo tego, że takie lampy LED nie nagrzewają się jak tradycyjna żarówka, lekkie profile aluminiowe led są wykorzystywane przy mocowaniu taśm ledowych. Są doskonałym nośnikiem takich taśm, można je łatwo mocować na różnych przestrzeniach (poziom, czy pion), oraz wszędzie tam, gdzie takie oświetlenie jest potrzebne. Szczególnie w budynkach użyteczności publicznej, jak np. hotele i ich toalety, z których goście próbują korzystać w nocy. Obce miejsce i do tego ciemne nie jest w żaden sposób wygodne i przyjazne. Dlatego zamontowanie takich profili z taśmami LED może sprawić, że goście poczują się pewniej i bezpieczniej podczas nocnej wędrówki do toalety. Profile aluminiowe LED, można także montować na zewnątrz budynku i w ten sposób udekorować zewnętrzną elewację, jednocześnie wizualnie powiększając kubaturę budynku. Na pewno zrobi to wrażenie na naszych sąsiadach, a nam samym doda pewności siebie. Także żywotność diod LED zmniejszy koszty związane z oświetleniem, a ich niewielkie rozmiary sprawią, że możemy je umieścić praktycznie wszędzie.

Po co stosować profile, skoro taśma może sama „dać radę”?. Stosuje się je przede wszystkim po to, aby dodatkowo zabezpieczyć diody przed kurzem, wilgocią i nadmiarem ciepła (aluminium świetnie je odprowadza). Warto zatem zainteresować się tego typu innowacją i zastosować ją w swym domu.