balustrady ze stali nierdzewnej

Aranżacja wnętrza a wybór schodów

Schody to element wyposażenia, który kiedyś najczęściej był usytuowany gdzieś z boku i służył tylko, jako konstrukcja ułatwiająca komunikację między piętrami. Obecnie dobrze dobrane schody są nie tylko elementem użytkowym, ale mają funkcję dekoracyjną, a niektóre modernistyczne budynki, wręcz potrafią opierać cały swój klimat o schody, które znajdują się w jego centrum.

Jakie balustrady do schodów?

balustrady ze stali nierdzewnejMożemy dobierać wnętrze do schodów, ale również schody do wnętrza. Gdy cenimy minimalizm, a mieszkanie czy biuro wydaje się wręcz sterylne, najlepszym wyborem będą dla nas proste, schody drewniane. Jeżeli chcemy schody kręcone, zamontujmy schody jednodeskowe. Do ich usytuowania, nie są konieczne konstrukcje stalowe. Funkcję oparcia i konstrukcji podtrzymującej, może również pełnić drewno, gięte w odpowiednie formy i dobierając do tego wypełnienie balustrady z płyt pleksi lub szkła. Ewentualnie, gdy chcemy, aby schody niekoniecznie były ciepłym elementem chłodnego wnętrza, wybierzmy schody nierdzewne, matowe, mogą być nawet z delikatnymi wykończeniami drewnianymi na przykład balustrady. Należy również pamiętać,że równie odporne i eleganckie są balustrady ze stali nierdzewnej. W rustykalnym wnętrzu, w którym chcemy czuć się przytulnie, pośród postarzanych mebli i podłóg, dobrze będą się komponować zarówno schody drewniane z ozdobnymi wykończeniami z drewna toczonego, jak i schody stalowe, gięte lub rzeźbione w fantazyjne motywy roślinne czy kwiatowe. Możemy też łączyć stal z drewnem, należy jednak pamiętać, że do tego typu aranżacji nadaje się głównie stal ciemna, a nie nowoczesne, jasne formy stali nierdzewnej, w których ciężko dopatrzeć się wizualnego podobieństwa do wyposażenia a’la wiejska chata. Mając wnętrze klasyczne, stawiamy na schody drewniane.

Bardzo dobrze w takiej aranżacji wyglądają schody jednodeskowe drewniane, ale o bardzo masywnych kształtach lub schody klasyczne, ciężkie z rzeźbieniami. Doskonałym uzupełnieniem schodów masywnych będą balustrady, wykonane w procesie kowalstwa artystycznego, z ornamentami połączonymi z drewnem. Do schodów z rzeźbionymi drewnianymi elementami, warto dobrać drobne, ozdobne metalowe okucia.