aromamarketing

Aromamarketing w domu

W naszym domu często mieszają się różne zapachy, nie zawsze przyjemne. Zapach smażonej ryby, cebuli, czy gotowania kalafiora nie jest zbyt miły. Podobnie środki czyszczące jakich używamy do łazienek mają brzydki, chemiczny zapach. Takich zapachów chcemy się jak najszybciej pozbywać.

Aromamarketing na brzydkie zapachy

aromamarketingJak to zrobić? Jaka jest najskuteczniejsza neutralizacja zapachów w domu? W sklepach widujemy wiele różnych odświeżaczy, ale czy są one skuteczne? Może warto postawić na domowe sposoby? Może są inne sprawdzone sposoby? Skoro mamy nawet aromamarketing to na pewno zapach ma znaczenie. Zacznijmy jednak od podstawy. W naszej sypialni możemy stosować różne dozowniki zapachowe. Mogą to być zarówno gotowe kompozycje zapachowe, jak i nasze własne kompozycje. Sprawdzą się świece zapachowe, wonne olejki eteryczne, czy kadzidełka. Do naszej szafy dobrze jest włożyć pachnące woreczki, na przykład wypełnione suszoną lawendą. Taki przyjemny zapach sprawi, ze nasze ubrania będą zawsze pachniały czystością. W garderobie doskonale sprawdzi się także wanilia, dająca przyjemny, słodki zapach. Również w naszej kuchni możemy neutralizować zapachy. Niekiedy możemy to robić nawet podczas gotowania. Do gotowanego kalafiora czy brukselki możemy wrzucić skórkę z chleba lub odrobinę mleka, a zapach zostanie pochłonięty. Niekiedy jednak nie istnieją takie sztuczki. W kuchni sprawdzi się pomarańcza lub mandarynka. Jeśli wsadzimy w nią goździki to przez kilka dni będziemy czuć ciekawy orientalny zapach.

Do kuchni dobrze jest też przynieść woreczek z suszoną miętą. Jeśli nią potrząśniemy to zapach się uwolni. Dzięki temu możemy używać naszej kompozycji zapachowej tylko wtedy, kiedy chcemy.