drewniany dom

Autostopem przez Rosję

Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej i zniesieniu praktycznie wszystkich nieprzyjemności które wiązały się z przejazdem przez granice wiele ludzi postanowiło wyruszyć w świat. Niektórzy wyjeżdżali tylko na krótki czas w celach turystycznych, inni na dłużej w celach zarobkowych, a jeszcze inni (najczęściej młodzi, w przerwie w studiach), pakowali plecak zabierali trochę gotówki i ruszali w nieznane.

W Rosji mamy bardzo dużo ciekawostek do zwiedzenia i zobaczenia. Jedną z nich mogą być ich drewniane domy

drewniany domNa zachód pojechać jeszcze było w miarę łatwo i jakoś zawsze udało się każdemu ze szczątkową znajomością języka angielskiego odnaleźć. Z czym ludzie mieli większy problem był taki szalony wyjazd na wschód. Na Rosję gdzie poza miastem dominuje jeszcze budowa domów z bali i budowa domów drewnianych mało kto chciał się zapuszczać. Z jednej strony wynika to z problemów z wizami i przejazdem przez granice, a z drugiej z uprzedzeń, które ludzie mają wobec wschodniej ludności. Całe szczęście jest parę osób które się na taki wyjazd zdecydowały. Udowadniają oni wszystkim którzy ich oglądają (udostępniają pełną dokumentacje video w internecie), że te domy z bali nie są takie straszne. Co więcej gościnność większości osób wydaje się być większą niż u ich zachodnich sąsiadów, a ludzie bardziej otwarci. Obalają oni również mity o zabudowie tych rejonów i zdominowaniu ich przez domy drewniane. Co prawda jeszcze gdzieniegdzie występują małe domki drewniane całoroczne, lub zdarzy się jakaś budowa domu z bali, ale ich przeznaczenie jest takie same jak u nas, czyli czystko rekreacyjne. Większość zabudowy niczym nie ustępuje osiedlowej zabudowie naszych miast czy ceglanej zabudowie naszych wsi. Szokująca jest również ilość ciekawych miejsc które można zobaczyć nawet w małych miejscowościach, Są tam wielkie pomniki upamiętniające ubiegłe wydarzenia, bardzo wysoko rozwinięte placówki kulturalne i oczywiście piękne widoki i atmosfera wsi.

Oczywiście pominięty został tutaj kompletnie temat wielkich miast i ich niezaprzeczalnego uroku i niesamowitego budownictwa. Jednak o tym możecie się dowiedzieć więcej oglądając jedną z takich wideo relacji w internecie. Lub możecie przeglądać wydarzenia w waszych miastach, ponieważ wiele osób po takich wyprawach prowadzi wiele warsztatów i paneli dyskusyjnych.