balustrady

Balustrady na dachu

Balustrada na dachu musi spełniać określone warunki takie jak ochrona przed upadkiem z jego powierzchni. Niekiedy balustrady na dachu montują osoby aby było on bardziej nowoczesny. Dach będzie bardzo nowoczesny gdy wykonamy balustradę o unikatowym wzorze na jego powierzchni. Do takich balustrad możemy zaliczyć na przykład wzroki we kwiatki czy też paski.

 

Taras na dachu i bezpieczeństwo – balustrady

Do tego dach z balustradą musi mieć bardzo wytrzymałą powierzchnię ponieważ będziemy po nim chodzić. Aby balustrady były bardzo solidne i nas nie zawiodły musimy wziąć pod uwagę balustrady z atestem oraz spełniające odpowiednie wymagania. Jak wiemy gdy na dachu znajdują się na przykład jakieś lampy oświetlające budynek przeważnie montowane są one na balustradach. Takie balustrady przymocowane są bardzo solidnie do dachu. Na tych balustradach możemy wtedy umieścić co tak naprawdę nam się podoba. Również na balustradach są umieszczane reklamy czy też bilbordy. Takie bilbordy mają swoją wagę, dlatego muszą być montowane na balustradach. Balustrady do bilbordów muszą być bardzo solidnie wykonane. Czasami balustrady są montowane na słupach, które są wkopane w ziemię lub też w betonowane. Od takiego słupa firma wyciąga balustrady i montuje na nich reklamę. Oczywiście powierzchnia do reklamy to tafla blachy, która montowana jest do balustrady. Balustrady muszą być wykonane na dachu gdy jest on o wysokiej kondygnacji. Wymagają tego przepisy. Balustrady na dachu muszą spełniać również określone normy aby można je zamontować. Aby balustrady były fachowo zamontowane i nie spadły z dachu lub też osoby przebywające na dachu przez nie nie wypadły najlepiej aby zamontowała je profesjonalna firma.

Taka firma będzie odpowiedzialna za profesjonalne zamontowanie takich balustrad na dachu. Oczywiście gdy wynajmiemy firmę musimy otrzymać projekt dzięki, któremu będziemy wiedzieć jak takie balustrady będą przez nią zamontowane. Aby nie sparzyć się na firmie, która będzie nam montować balustrady najlepiej wybrać taką o długim stażu na rynku.