Bezpieczne piaskownice dla najmłodszych

Zaczęły się wakacje a wraz z nimi mnóstwo wolnego czasu w przypadku dzieci. Ciepłe dni sprzyjają zabawom na świeżym powietrzu. W dobie tak popularnych rozrywek w postaci gier komputerowych, warto zachęcać nasze pociechy do bardziej rozwijających i zdrowszych form zabawy z rówieśnikami. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie dzieciom placu zabaw. 

Zabawa w piaskownicy

piaskownica little tikesJeżeli posiadamy chociaż kawałek wolnej przestrzeni wokół domu, to warto zagospodarować chociaż jego część tak, aby dzieci posiadały kreatywne miejsce do zabawy. Dla najmłodszych najprostszym rozwiązaniem jest piasek, wiaderko, łopatka i dostęp do chociaż odrobiny wody. Możliwości do wymyślania kreatywnych zabaw sa wówczas nieograniczone. Piasek pozwala na indywidualną zabawę, ale także na zabawy w grupie. Najbardziej zabawę w piasku uwielbiają maluchy. Już od pierwszego roku życia wykazują one zainteresowanie tego typu zabawą. Dla maluchów doskonała będzie piaskownica little tikes, która dostosowana jest do najmłodszych. Bogata gama kolorystyczna, bezpieczna, plastikowa wanienka wraz z siedziskami i pokrywą są największymi zaletami tego typu piaskownic. Dodatkowym atutem jest to, że często występują one w przeróżnych kształtach. Na przykład możemy zakupić piaskowniec rybkę, kwiatka, czasem nawet samochód. Jest to niesamowita atrakcja dla maluchów, które chetnie oddają się zabawie w piasku. Dla rodziców natomiast najważniejsze jest to, że zabawki little tikes sa w pełni bezpieczne dla ich pociech. 

Zabawa w piasku od zawsze była i nadal jest jedną z najbardziej pochłaniających form spędzania czasu przez dzieci. Warto zapewnić naszym pociechom specjalne miejsce, gdzie będą mogły bezpiecznie i beztrosko bawić się piaskiem. Najmłodszym polecane są bezpieczne piaskownice little tikes.