pokrycia dachowe

Budowa domu z prefabrykatów

Domy można budować w wielu technologiach. Do jednej z nich można zaliczyć wykonywanie domu z elementów prefabrykowanych, czyli z gotowych elementów dostarczanych na budowę.

Rozmaite pokrycia dachowe

pokrycia dachowePoczątek budowy takiego domu przebiega podobnie, jak i w innych technologiach budowy domu. Należy przygotować teren, wyrównać go, oraz przygotować wykopy pod ławy oraz stopy fundamentowe. Poza tym wykonywanie fundamentów także niczym się nie różni. Po dostarczeniu elementów, z których zostanie wybudowany dom na teren budowy, można już przejść do budowy całego domu z elementów prefabrykowanych. Budowę ścian rozpoczyna się od ustawienia narożników, do których będzie montowało się kolejne płyty. Gdy już wybuduje się ściany, to można przejść do budowy stropu. W takich domach najczęściej także on jest wykonywany z elementów prefabrykowanych. Kolejny krok to montaż prefabrykowanych schodów, jak i ścian pietra. Do budowy domu prefabrykowanego w Gdańsku wykorzystywano ciężki sprzęt w postaci dźwigów samojezdnych samochodowych. Gdy już są wykonane ściany piętra, to można przejść do wykonywania dachu. Bardzo rzadko zdarza się, ze jest on prefabrykowany, Częściej powstaje z wiązarów lub konstrukcji drewnianej. Pokrycia dachowe-Gdańsk w takim przypadku również są różne. Może to być dachówka, blachodachówka, a czasem nawet zdarza się sama papa.
Domy prefabrykowane buduje się bardzo szybko, gdyż powstaje one z gotowych elementów. Ich walory cieplne, jak i wilgotnościowych, nie różnią się niczym od domów murowanych lub drewnianych.