Co można wyczarować z gąbki florystycznej?

Jak wiadomo gąbka florystyczna jest podstawą wielu olśniewających kompozycji. Najczęściej tworzy się na niej różnego rodzaju wiązanki i stroiki. Taką gąbkę możemy nawet sami sobie zamówić przez internet i spróbować swoich sił w tworzeniu.

Zalety florystycznych gąbek

gąbki florystycznePrzede wszystkim kusi ich cena. Standardową małą gąbeczkę, kupimy za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli mamy do tego dryg, możemy stworzyć naprawdę coś fajnego, będącego wyróżniającym się dodatkiem w naszym domu. W kwiaciarniach zużywa się mnóstwo takich gąbek. Są one wygodne w pracy, ponieważ łatwo wtyka się w nie poszczególne elementy. Ich elastyczność, a zarazem twardość sprawiają, że mamy pewne pole do popisu, szczególnie do poprawek. Nie musimy obawiać się, że coś poszło nie tak i kwiatek, który miał iść na przód, teraz jest z tyłu. Bez problemu go przemieścimy, a gąbka nie ucierpi zbyt mocno. Cała gama dodatków florystycznych pomaga w zakryciu takiej gąbki. Jako stelaż jest ona doskonała, ale raczej nie chcemy by była widoczna. Wówczas najczęściej do gry wchodzą ozdobne donice, sizal, czy suszone elementy. Dziś gąbki florystyczne są przez nas powszechnie wykorzystywane. Czasem gdy nie możemy znaleźć pasji, warto popróbować właśnie takich rzeczy. Bez wątpienia to uspakaja człowieka i pobudza w nim zmysł artystyczny. Takie dodatki również nie są drogie, więc wszystko to możemy wykonać u siebie w domu. Internet jest pełen inspiracji i ciekawych pomysłów. Jeśli tylko będziemy chcieli, w naszym domu zaroi się od nietuzinkowych dodatków.

Gąbka florystyczna ułatwiła pracę w kwiaciarni, ale też otworzyła nowe możliwości przed laikami. Jest tak tania i łatwa w obróbce, że każdy z nas może zacząć z nią eksperymentować. Być może odkryjemy w sobie bardzo fajną i rozwijającą pasję.