zabawki

Co produkuje firma Janod?

Wraz z rozwojem gospodarczym na rynku pojawiają się różne branże. Przebicie się przez konkurencję jest bardzo trudne. Jednym ze sposobów jest dobra reklama, a drugim ciekawa nazwa. Niewątpliwie ciekawą nazwą obdarzyli swoją firmę założyciele Janod. Myślę, że słysząc słowo Janod sporo osób zastanawia się, co kryje się pod tą nazwą. Janod to bardzo znana w Europie firma zajmująca się produkcją zabawek.

Korporacja został założona około czterdzieści lat temu we Francji przez Louis Janod’a. Obecnie posiada ona liczne filie w prawie wszystkich państwach europejskich. Jest to dość specyficzna firma, która zajmuje się przede wszystkim produkcja zabawek z drewna. Wśród nich najpopularniejszymi są drewniane układanki, puzzle, sortery, domki, gry, rowery biegowe oraz instrumenty biegowe. Do projektowania i nadawania odpowiednich kształtów i barw zabawkom Janod zaproszeni zostali psycholodzy dziecięcy. Dzięki ich sugestiom zabawki Janod przyciągają wzrok ciekawym wzornictwem oraz intensywnymi kolorami. Ich ogromną zaletą są przemyślane konstrukcje, które oddziałują na prawie wszystkie zmysły małych dzieci. Produkty Janod w oparciu o wskazówki specjalistów dziecięcych przyczyniają się do intensywnego funkcjonowania zmysłów u bardzo małego dziecka.

Dzieci w wieku szkolnym dzięki grom, klockom, układankom oraz puzzlom ćwiczą spostrzegawczość i wytrwałość. Testy psychologiczne wskazują również pobudzanie procesów myślowych dzieci w trakcie gier i zabaw za pomocą zabawek Janod.