Co to jest cyklinowanie?

W wielu domach czy mieszkaniach można znaleźć piękne drewniane parkiety. Aby zawsze zachwycały należy o nie dbać i konserwować. Jedną z metod takiej konserwacji parkietu z drewna jest cyklinowanie. Metoda, dzięki której odzyskamy blask naszych podłóg.

W jakim celu wykonuje się cyklinowanie?

cyklinowanie bydgoszczCyklinowanie to inaczej szlifowanie parkietu. Jest ono wykonywane przy pomocy szlifierki do tego przeznaczonej. Taką szlifierkę nazywa się cykliniarką. Jeśli chodzi o cel, w jakim wykonuje się zabieg cyklinowania to jego zadaniem jest usunięcie zniszczonej warstwy drewna. Jeśli chcemy, aby nasza podłoga była zadbana i chcemy wykonać zabieg jakim jest cyklinowanie Bydgoszcz, będzie dobrym miejscem, aby znaleźć fachowców. Takie prace lepiej powierzyć w ręce specjalistów. Takie firmy najpierw przygotowują parkiet, aby wykonać na nim cyklinowanie. W tym celu szlifuje się podłogę przy pomocy specjalnych papierów ściernych z grubymi gradacjami. Następnie przechodzi się do polerowania przy pomocy cykliniarki. Po tym etapie, to nie koniec prac. Wykonać należy tak zwane polerowanie.  To dzięki polerowaniu uzyskuje się wymaganą gładkość podłogi z drewna. Krawędzie podłóg poddaje się cyklinowaniu specjalnymi szlifierkami. Są to szlifierki krawędziowe, które również nazywa się brzegowymi. Czasem również podczas prac cykliniarskich należy wypełniać szczeliny między klepkami w parkiecie. Materiał, jakim się wypełnia te szczeliny jest na bazie żywić jak i płynu drzewnego.

Na sam koniec cyklinowania bardzo często również lakieruje się ją. Wtedy nie tylko taka podłoga pięknie się błyszczy i wygląda na nową, ale również ma to na celu jej lepsze zabezpieczenie. Zamiast lakierowania na koniec czasem wykonuje się inne prace jak na przykład olejowanie czy woskowanie.