ciąża

Co ubrać do szkoły rodzenia?

Jak każda kobieta, która jest w swojej pierwszej ciąży, bardzo boję się jak to wszystko będzie wyglądało. Staram się dbać o siebie, czytam wiele publikacji na tematy porodu, wiem, że lekarz który się mną zajmuje jest bardzo dobrym profesjonalistą w swojej dziedzinie i na pewno poradzi sobie w każdej sytuacji.

Czy do szkoły rodzenia należy ubrać coś specjalnego?

ciążaPoza tym postanowiłam zapisać się razem z mężem do szkoły rodzenia. Oboje nigdy nie mieliśmy do czynienia z małymi dziećmi, mamy jedynie starsze rodzeństwo i kuzynostwo, a to my byliśmy najmłodsi w rodzinie. Uznaliśmy, że takie przygotowanie na pewno się nam przyda, pozwoli rozwiać wątpliwości i pokaże nam co robić, kiedy maluszek się już urodzi. Jedyny problem jaki miałam to w co się ubrać do szkoły rodzenia? Rozważałam różne możliwości. Czy tak jak na co dzień, coś lepszego, żeby zrobić dobre wrażenie, czy może lepiej luźne dresy czy sukienka ciążowa w której będę mogła z łatwością wykonywać różne ćwiczenia, które nam zadadzą? Uznałam, że elegancka bielizna ciążowa pod wygodną sukienką sprawi, że będą się czuła dobrze, ale nie będzie krępować moich ruchów. Okazało się to bardzo dobrym pomysłem. Na zajęciach mieliśmy różne ćwiczenia, które pomogą nam przy porodzie, więc komfortowe ubranie i bielizna ciążowa to było świetne rozwiązanie. Ponad to, na zajęciach nasza pani prowadząca wspomniała, że jest coś takiego jak stanik dla matek karmiących.

Powiedziała, że to świetne rozwiązanie dla każdej matki, bo jest bardzo wygodne i praktyczne. Wytłumaczyła nam jak on wygląda, i na co powinniśmy zwracać uwagę przy jego zakupie. Gdy wróciłam do domu od razu poszukałam, gdzie dostanę biustonosz dla karmiącej, by mieć takowy u siebie w szafie. Dzięki temu wiedziałam, że mam już wszystko i jestem całkowicie przygotowana na przyjście dziecka na świat.