chromowanie

Cynowanie karoserii samochodowej

Mój narzeczony ostatnio wpadł na pomysł, żeby trochę odświeżyć swoje auto. Ostatnio rzeczywiście wyglądało nie najlepiej. Trochę gdzie nie gdzie odchodził lakier, a poza tym widziałam, że schodzi powłoka zewnętrzna, którą pokryte były metalowe i plastikowe części.

Cynowanie karoserii samochodowej gwarantuje długotrwałą odporność na korozję

chromowanieKiedyś pracowałam na produkcji, to widziałam jak wykonuje się za pomocą maszyny srebrzenie. Widziałam, że do niemieckich samochodów to wszystko musi być zrobione idealnie. Mój ukochany ma właśnie samochód niemiecki, ale nic w nim nie jest obecnie w idealnym stanie. Cóż, ma już swoje lata i dawne chromowanie niestety nie spełnia już swojej funkcji. Trzeba pomyśleć o naprawie pewnych części oraz o pokryciu elementów, które nie wyglądają już dobrze. To nie chodzi zresztą o sam wygląda, ale też o to, że na przykład cynowanie może zmniejszyć podatność auta na destrukcję. Stawiamy zawsze samochód na zewnątrz, bo nie mamy własnego parkingu, więc tym bardziej samochód jest narażony na różnego rodzaju niesprzyjające warunki. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, dlatego wcale go nie namawiam, żeby wybrał tańsze niklowanie. Raczej chcę, żeby zrobił wszelkie naprawy i zajął się usterkami raz, ale porządnie. Tak, żebyśmy się już nie musieli o to martwić w najbliższym czasie ponownie.

Oczywiście, za jakiś czas z pewnością znowu będzie trzeba coś naprawić czy upiększyć albo profilaktycznie pokryć warstwą chromu, ale mam nadzieję, że nie za szybko, jeśli teraz będzie to zrobione profesjonalnie. Na pewno tak będzie, bo mój facet ma znajomego, który się tym zajmie.