klimatyzacja

Czy montaż klimatyzacji jest drogi?

Wiele osób, przy dzisiejszym klimacie zadaje sobie pytanie, czy nie lepiej zainwestować w instalację klimatyzacji, niż gotować się przy upałach, które sięgają 40 stopni. I tutaj dochodzi kolejne pytanie, które oczywiście jest bardzo ważne.

Agregaty chłodnicze to starsza, ale tańsza i skuteczniejsza metoda budowy instalacji

klimatyzacjaCzy montaż klimatyzacji jest drogi? Moim zdaniem to zależy. Od czego może zależeć? Oczywiście najważniejsze, czy serwis chłodniczy, który wynajmiemy będzie renomowany, czy wynajmiemy jakiś amatorów, którzy jeszcze nigdy tego nie robili. Co więcej, ważne i wręcz równie kluczowe, a dodatkowo w pewnym momencie już stałe są wymiary naszego domu, mieszkania, które tak samo jak w przypadku gdybyśmy montowali ogrzewanie nadmuchowe musimy wziąć pod uwagę. Im większy dom, tym musimy mocniejszą instalację wykonać i na tym się nie da oszczędzić, chyba, że damy klimatyzację tylko do jednego pomieszczenia. Kolejnym znaczącym elementem jest to, w jakiej technologii będzie wykonana cała instalacja. Dzisiaj mamy dwie powszechne ścieżki. Jedna polega na tym, że wykorzystujemy agregaty chłodnicze Warszawa, i jest to tańsza, starsza i odrobinę mniej skuteczna metoda. Druga metoda, która wykorzystuje agregat wody lodowej jest tą nowszą, skuteczniejszą ale i oczywiście droższą wersją naszej wymarzonej klimatyzacji. Montaż klimatyzacji w wielu zakątkach naszej planety, to już od kilkunastu lat standard, jednak u nas to dopiero się rozwija, powoli, stopniowo małymi krokami do przodu, ale jednak jest to ciągle rzadki widok w naszych domach. Co więcej jest to wygoda, która często pozwalałaby moim zdaniem przeżyć wielu starszym osobą, ponieważ często słyszymy, że ktoś umiera z przegrzania, z wycieńczenia. A w przypadku, gdyby starsza osoba ustawiła sobie temperaturę w domu choćby na 23 stopnie Celsjusza, byłoby dużo lepiej, a i nie przeziębiłaby się. Dlatego uważam, że taka inwestycja miałaby sens. Niestety, ceny sensownych instalacji zaczynają się od 2000zł a kończą na jeszcze większych, co powoduje, że przy naszych zarobkach, mamy jest to ciągle dalekie dla zwykłych ludzi, których jednak jest u nas najwięcej.

Ci, których na to stać już dawno to kupili, co jest całkowicie normalne, no bo z jakiej niby racji mieli by sobie odmawiać czegoś, na co ich stać?