Czy można zmyć brudne tapety w pokoju dziecka?

Mając dzieci musisz się nastawić na to, że Twoje emocje będą narażone na mocny trening. Rodzicielstwo obfituje w chwile radości i uniesienia, lecz  dzieci czasem potrafią dużo nabroić. Wystarczy zostawić brzdąca z pastelami, a pomalowane ściany są prawie pewne. Warto zastanowić się w jaki sposób ochronić ściany przed tymi ‘arcydziełami’?

Zmywanie mazaków z tapet

tapety zmywalneOd dawna na rynku istnieje wiele producentów farb, które w przypadku wybrudzenia możemy wyczyścić szmatką z wodą. Firmy te zrobiły następny krok. Tym razem wprowadzono tapety zmywalne. Czym różnią się od zwykłych tapet? Materiał ich wykonania jest mocniejszy oraz nie jest aż tak higroskopijny, czyli nie pochłania wody z otoczenia. Zwykła tapeta w przypadku czyszczenia wsiąka wodę, przez co pod wpływem temperatury marszczy się, naciąga lub rozciąga. Wykorzystywanie tej nowszej wersji, bardziej innowacyjnej, jest wygodne dla każdego rodzica lub opiekuna dziecka. Nie ma sensu karać pociechy za to, że ma bujną wyobraźnię, lecz nie można być wobec tego biernym. W ten sposób łatwo nauczyć dziecko sprzątania po sobie. Wystarczy tylko ustalić, że każdy namalowany obrazek trzeba zmyć. Czasami ściany brudzą się z innych powodów, np. poprzez dotykanie ich dłońmi lub przypadkowo rozlana herbata. W tym przypadku również tapety zmywalne wygrywają. Doskonale pokazują to wykresy obrazujące poziom sprzedaży, który stale wzrasta. Asortyment tego typu produktów stale powiększa się, szczególnie w dużych sklepach budowlanych.

Dzieci to osoby o tak bogatej wyobraźni, że czasem trudno za nimi nadążyć. Nikt nie jest w stanie cały czas ich obserwować. Prawie każdy brzdąc ma na swoim koncie obraz malowany na ścianie. Po skorzystaniu z takiego produktu rodzic może spokojniej zostawić syna lub córkę w pokoju. Taka mała zmiana w pomieszczeniu dziecięcym wystarczy, by łatwiej dbać o czystość i estetykę wnętrza.