Delikatna haftowana firanka

Niebanalne wykończenie danego pomieszczenia za pomocą odpowiednich detali – stylowych bibelotów, nowoczesnej lampy czy klasycznych dywanów – jest często najważniejsze. To właśnie takie detale nadają pomieszczeniom odpowiedniego klimatu.

Modny zestaw firan

modne firanki haftowaneJeżeli sami nie potrafimy lub zwyczajnie nie mamy czasu zająć się dekorowaniem naszego nowego mieszkania, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego dekoratora wnętrz. Dekorator za pomocą oryginalnych dodatków, jak przykładowo modne firanki haftowane, doda wnętrzu wiele delikatności oraz elegancji. Hafty nie od dziś kojarzą nam się właśnie z elegancją oraz dobrym gustem. Za pomocą tej techniki nawet najzwyklejsza firanka będzie się prezentowała szykownie, a wnętrze od razu nabierze bardziej finezyjnego charakteru. W zasadzie taki rodzaj firany może się sprawdzić niemal w każdym pomieszczeniu – sypialni, kuchni albo w salonie. Wszystko zależy od wyboru odpowiedniego wzoru oraz koloru. Jednym z najczęściej używanych i wybieranych kolorów jest biały, na nim też bardzo dobrze widoczny jest haft. Można wybierać spośród wzorów kwiatowych, geometrycznych czy fantazyjnych, które rozmieszczone są na całej szerokości firany, na jej obrzeżach albo na pasach o różnej szerokości. Końcowy efekt zależy także w dużym stopniu od długości firany i przede wszystkim jej udrapowania, które zastosuje dekorator. Co do rozmiarów nie musimy się obawiać, nawet jeśli posiadamy nietypowe okna – zawsze można indywidualnie zmienić szerokość czy długość firan.

Firany haftowane należy do najbardziej tradycyjnych modeli, ale sprawdzą się również i w bardziej nowoczesnych wnętrzach – tu wszystko zależy od wybranego wzoru. Dekorator odpowiednio dobierze konkretne modele, które nadadzą wnętrzu przytulności i zarazem elegancji.