taśmy pp

Do czego służą taśmy PP?

Taśmy PP – czyli polipropylenowe służą do ręcznego i maszynowego opinania ładunków. Taśma PP jest dostępna w wielu wariantach szerokości i wytrzymałości, dzięki czemu jej zastosowanie jest bardzo wszechstronne. Ze względu na rozmiar, wytrzymałość oraz zastosowanie można wyodrębnić trzy grupy tego rodzaju taśm: lekkie 5-8 mm, średnie 9-12 mm oraz ciężkie 14-19 milimetrów.

Taśmy PP można łączyć ze sobą za pomocą ręcznych urządzeń do których wykorzystywane są zapinki druciane lub blaszane. Możliwe jest także łączenie taśm za pomocą zgrzewarek wibrujących lub wiązarek automatycznych. Do głównych zalet taśm polipropylenowych należą: bardzo wysoka wytrzymałość, bezpieczeństwo, odporność na czynniki zewnętrzne, waga oraz możliwość ponownego wykorzystania. Dzięki takim cechom taśmy PP są stosowane w wielu segmentach rynku. Taśmy lekkie stosuje się w papierniach, handlu czy drukarniach. Taśmy średnie stosowane są przy pakowaniu palet do wagi czterystu kilogramów. Natomiast taśmy ciężkie są wykorzystywane na przykład w tartakach, przemyśle metalowym, czy budowlanym. Ten rodzaj taśm służy to opasywania i spinania ładunków.

Są one nawijane na tuleje papierowe o zróżnicowanej średnicy i aby zabezpieczyć ją przed rozwinięciem, z dwóch stron zakłada się tekturową przekładkę oraz spina się ją w kilku miejscach. Reasumując, taśmy polipropylenowe to tani, prosty i skuteczny sposób zabezpieczenia towaru.