waga

Dobra waga to podstawa

Wbrew wszelkim pozorom profesjonalny punkt skupu złomu to bardzo skomplikowany organizm. Choć wydaje się, iż to prosta działalność wspomagana nieskomplikowanym zapleczem technologicznym, to właściciele takich biznesów muszą zadbać o kilka podstawowych spraw.

Oczywiste jest, iż w tym biznesie podstawowe znaczenie ma dokładne ważenie skupowanego złomu, dlatego na obowiązkowym wyposażeniu muszą się znajdować profesjonalne urządzenia pomiarowe. Przede wszystkim będą to wagi platformowe, służące do ważenia niewielkich obiektów. Jest to niezwykle dokładny typ urządzeń, a spotkać je możemy w bardzo wielu branżach gospodarki. Istnieją sprzęty, których dokładność pomiaru liczona jest co do dziesiątych części grama, jednak w skupie złomu wystarczy platforma z działką odczytową wynoszącą 0,10kg.
Dużym ułatwieniem zarówno dla klientów skupu, jak i jego pracowników jest zamontowanie wagi zagłębionej w podłożu, albowiem umożliwia łatwe skontrolowanie wagi towarów umieszczonych na wózku lub palecie. Kiedy jednak urządzenie platformowe swoimi parametrami i możliwościami nie jest w stanie obsłużyć większych środków transportu, niezbędne staje się zainwestowanie w inne rozwiązania. Mamy tu na myśli wagi najazdowe, które z całą pewnością czynią punkt skupu bardziej atrakcyjnym dla zainteresowanych osób. Umożliwiają bowiem zważenie towarów wielkogabarytowych, których nawet nie trzeba wyjmować z samochodu przed odważeniem. Mowa jest tutaj np. o takich produktach jak pozostałości po pralkach, lodówkach czy innych sprzętach AGD. W gestii pracownika skupu jest jednak sprawdzenie czy klient nie oszukuje na wadze.

Nie mniej jednak waga samochodowa posiada pewną wadę, którą jest nie tyle niedokładność, co szeroka działka odczytowa. Z tego względu na wadze najazdowej ważone być powinny naprawdę duże ilości złomu, w celu zminimalizowania strat zarówno jednej, jak i drugiej strony transakcji.