domy pasywne

Domy pasywne – zalety

Domy prefabrykowane są stosunkowo nowe na naszym rynku. Dawniej nikt nawet nie myślał, żeby domy składać z gotowych elementów. Należały tak, jak zostało przykazane składać dom pustak po pustaku. Jednak dzisiaj każdy szuka jak największego przyspieszenia budowy dom.

Domy pasywne mają wiele zalet

domy pasywneDlatego też ktoś wpadł na tak genialny pomysł jakim są domy prefabrykowane. Największą zaletą jest to, że domy te można postawić do stanu deweloperskiego nie w rok, nie w pół roku ale nawet w miesiąc. Zaskoczenie? Moje było równie ogromne. Jak to dom z betonu w miesiąc? Mi wydawało się niemożliwe, a jednak. Domy te są dużo trwalsze niż domy szkieletowe, a co jeszcze lepsze mogą one spełniać takie same normy co domy pasywne budowane z pustaków, więc w skrócie mogą one też być budowane z modułów, tak jak choćby domy w Solcu. Dodatkowo nie jest to jakaś szczególnie droga technologia. Cena jaka jest wymagana za tę usługę to praktycznie to samo, co za postawienie domu od zera. Czemu tak? Tam pracowników musimy opłacać przez niemal rok, tutaj miesiąc. Więc mimo droższego materiału to i tak ceny są bardzo podobne, a jakby nie patrzeć w stanie deweloperskim możemy już spokojnie mieszkać i powoli sobie go wykończać. Opłaca się? Opłaca. Szczególnie że oszczędzamy podwójnie. Ponieważ gdy budujemy zwykły dom, musimy tez gdzieś mieszkać, więc robotnicy pracują powiedzmy 9 miesięcy, a my w tym samym czasie jeszcze opłacamy czynsz.

W przypadku domów prefabrykowanych jesteśmy czyli jakieś 10 tysięcy złotych do przodu. Opłaca się? Opłaca! Więc jeżeli zastanawiasz się nad budową domu, to warto zastanowić się, czy nie dobrze byłoby zainwestować w tego typu technologię jaką są domy prefabrykowane.