druk 3d

Druk 3D i modele testowe

Każde nowe urządzenie czy przedmiot należy przetestować przed wdrożeniem do seryjnej produkcji. Dlatego też wykonuje się modele testowe, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Wiadomo, że najpierw będzie to model w powiększeniu, ale będzie miał on przecież takie same właściwości, jak modele w docelowej wielkości.

Jak przetestować sprzęt – druk 3D

druk 3d

Do tego też można wykonać małe części składowe, żeby zobaczyć czy koła zębate będą się obracały, taśma gumowa wszystko przytrzyma, czy też proporcje zostaną zachowane. Najlepsze obecnie narzędzie do wykonywania takich modelów to drukarka 3d, wykonująca druk 3d. Dzięki niej w kilka chwil możemy zobaczyć, jak nasz produkt będzie wyglądał naprawdę. Takie wydruki 3d oczywiście są o wiele tańsze, niż wykonanie ich na taśmie produkcyjnej, czy tez samodzielnie ich składanie. Jest tez o wiele szybsze i łatwiejsze projekt wykonujemy na komputerze, a potem jest on przenoszony do drukarki i drukowany przestrzennie. To dobra metoda, ponieważ od razu widać co możemy udoskonalić, czy wszystko jest na właściwym miejscu. Na projekcie nie zawsze wszystko widać. Coraz więcej firm decyduje się na zakup drukarek 3d, ponieważ wiedzą, że druk 3d im się opłaci, i inwestycja się zwróci w najbliższej przyszłości. Warto na pewno mieć taką drukarkę, nie tylko w zakładach produkcyjnych.

Sprawdza się też w modelach architektonicznych, modelach samochodów, czy do produkcji dodatków do naszego domu. Modele testowe w końcu są potrzebne w wielu branżach, więc warto je znać. Warto również zauważyć jak ogromne możliwości stawia przed nami technologia drukowania 3D.