myjnia samoobsługowa

Ekologiczne wyposażenie myjni

Mycie samochodu kojarzy się nam przede wszystkim z różnymi substancjami chemicznymi. Samą wodą nie doczyści się dobrze samochodu, ani z zewnątrz, ani z wewnątrz, szczególnie jeśli jest bardzo zabrudzony.

Myjnia samoobsługowa jest ekologicznym rozwiązaniem

myjnia samoobsługowaMożemy co najwyżej zetrzeć kurze wilgotną ściereczką. Dlatego tez potrzebne jest nam wyposażenie myjni, które wszyscy dobrze doczyści. Jednak obecnie nie muszą to być wcale silne środki chemiczne. Coraz częściej stosuje się preparaty naturalne i ekologiczne, jak również buduje się myjnie tak, by były one przyjazne dla środowiska. Zacznijmy jednak od środków stosowanych do mycia. Woda pod ciśnieniem jest w stanie rozbić nawet najtwardszy brud więc potem nie potrzebujemy wielu substancji, żeby doprowadzić go do porządku. Mamy na przykład ekologiczne szampony do mycia, zawierające w sobie wyciągi roślinne, dzięki czemu są łagodniejsze nie tylko dla czyszczonego samochodu, ale również dla środowiska. To na pewno ich ogromna zaleta. Dodatkowo teraz myjnie samoobsługowe często mają biologiczne oczyszczanie ścieków na swoim terenie. Wiadomo, że będą one zużywały dużo wody połączonej z szamponami i mydłami, więc dobre odprowadzenie ścieków jest bardzo ważne. Dzięki takiej oczyszczalni myjnia bezdotykowa może odzyskać wodę i na nową ją używać. To wielka oszczędność pieniędzy dla myjnia samoobsługowa, a także korzystne rozwiązanie dla środowiska.

Takie myjnie nie ponoszą również dodatkowych nakładów finansowych na wybudowanie takich obiektów, bo mają one dofinansowania, czy też budowane są przez firmy sprzedające wyposażenie myjni.