Elektryczne skutery inwalidzkie

 

Starsze osoby często mają problem z poruszaniem się, dlatego nie mogą samodzielnie zrobić zakupów, czy załatwić spraw urzędowych. Jeżeli nie mają własnego środka transportu, to najczęściej są uzależnione od osób trzecich.

Charakterystyka skutera elektrycznego dla inwalidy

elektryczny skuter inwalidzkiDla osoby, która ma problemy z poruszaniem się, zwykłe wyjście na zakupy może się okazać nie lada wyczynem. Muszą czekać na zamówiony transport i jechać razem z innymi osobami w określonym kierunku. Jeżeli nie mogą liczyć na pomoc bliskich osób, to często są zamknięte w czterech ścianach, do momentu aż ktoś się nimi nie zainteresuje. Elektryczny skuter inwalidzki jest świetnym rozwiązaniem tej sytuacji. Jest on kompaktowy, więc bez problemu zaparkujemy nim na zatłoczonym parkingu. Posiada wygodny fotel z regulowanym oparciem i zagłówkiem. Podłokietniki możemy odchylać na boki, dzięki czemu wsiadanie na fotel jest jeszcze prostsze. Skuter elektryczny jest zasilany małym akumulatorem, który wystarczy raz na kilka dni ładować, aby móc każdego dnia przejechać do stu kilometrów. Jego zawieszenie jest amortyzowane, więc jazda po nierównej nawierzchni nie będzie uciążliwa. Posiada trzy koła pompowane i dwa biegi do jazdy w przód i cofania. Został wyposażony w lusterka boczne, dzięki którym jazda staje się jeszcze bezpieczniejsza. Skuter inwalidzki posiada pełne oświetlenie złożone ze świateł mijania, postojowych, drogowych i kierunkowskazach prawym i lewym. Ledowe żarówki zapewniają mocne światło po zmroku.

Jazda skuterem elektrycznym jest bardzo ekonomiczna, gdyż nie musimy go tankować jak klasyczne spalinowe skutery. Można nim jechać na zakupy, ponieważ posiada aż dwa schowki, jeden zamykany na klucz, a drugi w formie koszyka zawieszonego na kierownicy, lub za siedzeniem.