Fartuszki dziecięce i wspólne gotowanie

Gotowanie do pasja moja i męża. Poznaliśmy się zresztą na kursie gotowania kuchni włoskiej. Makarony i pizza to nasza specjalność, ale wszystko musi być smaczne i domowe, a nie zamawiane. Nasza córka też bardzo lubi gotowanie i chętnie przychodzi do kuchni.

Fartuszek dziecięcy zabezpiecza ubranie

fartuszki dziecięceDo tej pory była jednak zbyt mała, żeby cokolwiek robić. Szczególnie uważaliśmy na rzeczy ostre i gorące, żeby małej się nic nie stało. Jednak teraz mała chodzi już do przedszkola, więc mogła się przyglądać naszym pracom. Jak robi się coś bezpiecznego dla malucha to czemu miałaby nie pomagać? Kupiliśmy małej fartuszki dziecięce z ciekawymi wzorami, żeby się w kuchni nie zabrudziła. Nie miała nic przeciwko noszeniu ich, jeśli będzie mogą nam pomagać. Na pierwsze wspólne danie wybrałam domową galaretkę z owocami, bitą śmietaną i kremem czekoladowym. Mała miała mieszkać różne rzeczy, smakować i kroiła galaretkę na kostkę plastikowym nożykiem, żeby się nie zacięła. Mimo tego praca w kuchni jej się spodobała. Fartuszek dziecięcy miała cały zabrudzany od czekolady i śmietany. Dobrze, że miała go założony, bo inaczej całe ubranko miałaby do prania. A taki fartuszek można tylko przeprać i gotowe. Potem zaplanowaliśmy dla niej przygotowywanie kremu do ciasta orzechowego. Ja rozłupywałam orzechy, a ona miała je obierać ze skórek i wrzucać do blendera. Potem razem je miksowałyśmy i dorzucałyśmy do kremu. Tutaj również fartuszek się przydał, bo krem trochę chlapał przy mieszaniu, a to akurat ciężko byłoby sprać.

Warto kupować takie fartuszki dla dzieci do prac w kuchni. Wspólne gotowanie to świetna zabawa dla całej rodziny, szczególnie, ze maluchy są ciekawskie i chętnie uczą się nowych rzeczy, szczególnie jak mogą ich w międzyczasie spróbować.