one way vision

Folia one way vision czy inna do auta

Wybierając folię dla naszego samochodu powinniśmy się najpierw zastanowić do czego jest nam ona potrzebna. Podstawowym kryterium rozróżniającym jest umiejscowienie folii. Czy potrzebujemy tylko folii na okna (folia one way vision), czy na karoserię (monomeryczna), a może chcemy pokryć folią całe auto? Istnieją folie, które można zastosować na całym aucie. Folia monomeryczna jest nieprzepuszczalna i mało trwała, ale łatwo ją zamontować i zdemontować. Nada się najlepiej do szyb i płaskich powierzchni (od wypukłych i wklęsłych może się odkleić).

A folia one way vision?

Lepsza będzie folia polimerowa lub najdroższa i najtrwalsza folia wylewana, które z łatwością pokryją całe auto. Na szyby możemy zastosować folię one way vision, dzięki czemu będziemy widzieć wszystko za szybą, a z zewnątrz będzie widoczna nadrukowana grafika. Na szyby w aucie możemy zamontować folie one way visionprzeciwsłoneczne, dzięki czemu ograniczymy dostęp słońca do wnętrza samochodu, a tym samym poprawimy sobie widoczność. Folie antywłamaniowe, jak sama nazwa wskazuje, chronią przed złodziejami aut. W przypadku próby rozbicia szyby zatrzymując kawałki rozbitego szkła w całości. Folie czarne (dostępne w kilku odcieniach czerni) częściowo lub całkowicie (zależny od odcienia) eliminują możliwość wglądu we wnętrze auta, co jest szczególnie ważne dla osób, które przewożą cenne rzeczy i nie chcą żeby niepożądane osoby je zobaczymy. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są folie chromoniklowane, które dostosowują swoją barwę do pory dnia (za dnia się ściemniają, w nocy rozjaśniają, co nie ogranicza widoczności).

Folie przyciemniające zapewniają nam większą prywatność, to też folia one way vision, która lepszy komfort cieplny (dzięki pochłanianiu promieni UV), nie dopuszczają do blaknięcia kolorów tapicerki, jednak zanim wybierzemy jakąkolwiek z nich powinniśmy sprawdzić, czy nie zakłócają one sygnału telefonu komórkowego, GPS, czy radia.