sklep fryzjerski

Głowa pełna pomysłów

Czy sklep fryzjerski jest dobrym miejsce, aby zdobyć najlepsze kosmetyki?

Fryzury i moda co do uczesań jest zmienna jak pogoda w górach lub jak pory roku. Wystarczy zerknąć wstecz i obejrzeć rodzinne zdjęcia, wtedy zobaczymy cuda jakie na swoich głowach nosiły nasze prababcie, babcie i nawet mamy. Na początku były fryzury układane z setek loków, one były upinane tak, że wizualnie kobieta otrzymywała dodatkowo parę centymetrów wysokości.

sklep fryzjerskiGigantyczne fryzury pewnie były bardzo nie wygodne i na pewno po całym dniu jej noszenia głowa bolała. Ale wtedy były takie modne fryzury więc każda kobieta je nosiła. Takie fryzury istniały do dwudziestego wieku kiedy to zapanowała moda na delikatne i zwiewne fale. Słynne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku to szaleństwo falowe układane żelazkiem do włosów. Włosy były długości zazwyczaj do brody, ponieważ dłuższych nie wypadało nosić. Włosy były zazwyczaj rozpuszczone, czasem spięte w delikatnego koka.
Po tych latach przyszedł czas na trwałe. Trwałe można było spotkać po prostu wszędzie, na każdym kroku na ulicy. Wtedy salony fryzjerskie pęczniały od klientek. Teraz trwałe kojarzą się tylko i wyłącznie z babcią. Bardzo dużo oddechu otrzymały włosy w latach hipisów, czyli w latach siedemdziesiątych. Hipisi wolni ludzi, nie czuli potrzeby by farbować i układać jakoś włosy. Włosy mieli ciągle rozpuszczone, rzadko myte, aż się robiły kołtuny. Za długie włosy mężczyźni byli wstanie iść do aresztu, wtedy była taka polityka. Natomiast lata osiemdziesiąte uwięziły włosy w skorupie lakieru.
Tapir i lakier górował wszędzie. Dzięki temu kobiety też zyskały troszkę centymetrów w górę. Nasze czasy zaś pokazują że nie ma sztuczności i przerysowania jak kiedyś. Teraz włosy są naturalnie spięte, ingerencja jest tylko farb albo fryzjerskich nożyczek by było modne cięcie.

W każdym z epok w których były modne fryzury przydałby się sklep fryzjerski. W nim można by było kupić tonę lakieru, farby, wałki do włosów lub spinki, które podpinano nimi fryzury. Przed nami może być jeszcze wiele trendów co do upięć włosów. Ale mam nadzieję, że będzie to z umiarem i w dużym stylu.