rozrzutnik obornika

Hale udojowe a nowoczesne gospodarstwo

Porównywać nowoczesne rolnictwo, a tradycyjne rolnictwo to jak porównywać surowe mleko do gotowego masła. Mają one wiele punktów wspólnych, mleko jest podstawą masła, jednak poddane przetworzeniu, opakowane, przewiezione do sklepu.

Rozrzutniki obornika oraz hale udojowe bogato wyposażone to wyznaczniki nowoczesnego gospodarstwa

rozrzutnik obornikaTo jak niebo i ziemia. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że uprawienia pól, czy hodowla zwierząt, takich jak świnie, kurczaki, owce, kozy, czy krowy jest dużo łatwiejsza, szybsza, przyjemniejsza i mniej kłopotliwa. Co miało na to wpływ? Zacznijmy od uprawy. Uprawiać można różne rzecz. Różne odmiany zbóż, warzywa, owoce, zioła. Każde z nich potrzebuje odpowiedniej gleby, nasłonecznienia, podlewania, nawożenia. Bardzo przydatne są tutaj rozrzutniki obornika, które zapewniają ziemi naturalny nawóz, bez konieczności rozsypywania go przy pojedynczych krzaczkach czy roślinach. Wiadomo, że naturalne nawozy są najlepsze, a rozrzutniki pomagają nam w ich dostarczaniu. Poza nimi mamy także nowoczesne traktory, maszyny do siania, przekopywania, użyźniania gleby, koszenia i wiele wiele innych. Również hodowla zwierząt została unowocześniona. Teraz dojarki, czy nawet wiadra do których doiło się mleko od krowy odeszły w niepamięć. Obecnie wszystko jest zautomatyzowane, dzięki czemu nie potrzeba już tylu rąk do pracy. Wystarczą hale udojowe, w których trzyma się krowy podczas dojenia i gotowe. Mleko dostarczane jest wprost do pojemników, gdzie dalej możemy być filtrowane, przechowywane lub transportowane. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ ułatwia bardzo pracę i ją przyspiesza. Przydatne są także schładzalniki do mleka, dzięki czemu zachowa ono świeżość na dłużej. Nawet karmienie zwierząt może być teraz szybsze i łatwiejsze. Są specjalne maszyny z podajnikami, dzięki czemu karma rozsypywana jest o określonej porze do wszystkich korytek dla zwierzaków.

Mamy też wozy paszowe, którymi rozwozimy karmę, do tych podajników. Raz rozwozimy, napełniamy i gotowe. Nie musimy pamiętać, kiedy nakarmić zwierzaki, bo maszyny o to zadbają.