Ile powinna ważyć antena od cb radia ?

Często długo wstrzymujemy się z zakupem zestawu cb radia do naszego pojazdu, gdyż ciężko znaleźć odpowiednio lekką antenę. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilkadziesiąt różnych typów anten do cb radia. Jednak nie łatwo jest wybrać tą idealną do swojego samochodu.

Czy antena od cb radia może być zbyt ciężka ?

lekkie anteny cbUżywanie zbyt ciężkiej anteny może bardzo zaszkodzić naszemu pojazdowi, bowiem w miejscu jej montażu mogą pojawić się odkształcenia karoserii, a w najlepszym wypadku uszkodzenia samej powłoki lakierniczej. W przypadku starszych samochodów, ich właściciel często bagatelizują to zjawisko, lecz dla nabywców nowych pojazdów jest to już bardzo istotne. Do nowego pojazdu należy znaleźć odpowiednio lekkie anteny cb, bo tylko te dadzą nam pewność, że przez ich używanie nie ucierpi nasz samochód. Wielu biznesmenów, którzy jeżdżą drogimi i komfortowymi limuzynami, niestety rezygnuje z posiadania w swoim pojeździe cb radia, gdyż najzwyczajniej w świecie boją się oni uszkodzenia swoich samochodów. Z jednej strony wiedzą, że korzystanie z cb radia znacznie ułatwia i umila podróżowanie, zwłaszcza na duże odległości, lecz z drugiej doskonale wiedzą, że każde wgniecenie karoserii ich samochodu nie wygląda dobrze, a jego naprawa jest bardzo kosztowna. Duża rolę odgrywa siła magnesu, za pomocą którego montuje się ową antenę na przykład na dachu pojazdu. Jeśli jest on zbyt mocny, to niemalże pewne jest, że podczas jej demontażu odkształcimy któryś z elementów karoserii naszego samochodu.

Pewne jest, że cb radio to bardzo praktyczna rzecz w każdym pojeździe. Jednak aby poprawnie wybrać zestaw cb radia do danego pojazdu, należy odpowiednio zaznajomić się z parametrami poszczególnych komponentów, bo tylko w takim przypadku mamy pewność, że nie uszkodzą one w żaden sposób naszego auta.