Jak elegancko zaprezentować stół?

W życiu większości z nas zdarzają się chwile, gdy z pewnych względów stajemy przed wyzwaniem zorganizowania i przygotowania uroczystego obiadu lub kolacji dla osób, na których opinii szczególnie nam zależy. W takich sytuacjach na pewno przyda się nam umiejętność odpowiedniego i eleganckiego nakrycia stołu, dzięki czemu uzyskamy efekt wytworności, podkreślający szczególność okazji.

Akcesoria przydatne do eleganckiego nakrycia stołu

eleganckie nakrycie stołuAby możliwe było eleganckie nakrycie stołu, będziemy potrzebowali oczywiście kilku niezbędnych nam akcesoriów i kilku dodatkowo przydatnych przy kreowaniu aranżacji na naszym stole. Po pierwsze, będziemy potrzebowali dobrej jakości obrusu, który będzie nadawał naszemu jadalnianemu stołowi całkowicie innego charakteru niż ten, jakim cechuje się na co dzień. Tradycyjnie przyjęło się, że obrus, który ma pomagać w eleganckim wystroju powinien być śnieżnobiały. Po drugie, będziemy potrzebować odpowiedniej jakości zastawy stołowej, która będzie dobrze wyglądała na tle białego obrusa. Talerze i kieliszki na pewno nie powinny być wyszczerbione, a sztućce powinny swoją lśniącą powierzchnią odbijać się na tle bieli obrusu. Przydatne będą nam świeczniki, dzięki którym uda nam się – wespół z kwiatami w odpowiednim wazonie – stworzyć atmosferę wytwornego obiadu, którego nie powstydziłaby się żadna najlepsza restauracja. Należy pamiętać, by przy każdym nakryciu znalazły się serwetki. Jeśli posiadamy pierścienie do serwetek to na pewno jest to dobry moment na ich wykorzystanie.

Jeśli chcemy uzyskać efekt elegancko nakrytego stołu, na pewno warto sięgnąć do porad zawartych w internecie w tym temacie. Dzięki temu będziemy w stanie dowiedzieć się, po której stronie powinny znaleźć się konkretne sztućce, jak ustawić kieliszki do wina, a także w jaki sposób złożyć efektownie serwetkę, jeśli nie posiadamy pierścieni.