Jak filtrować wodę?

Baseny poliestrowe mogą być z powodzeniem wykorzystane jako średniej i dużej wielkości baseny kąpielowe.

Niezależnie od tego, jak dobrą szczelność wykazuje dany typ basenu, konieczne jest zastosowanie filtrów. Jeśli decydujemy się na basen o dużej pojemności, filtr może zajmować bardzo dużo miejsca. Z tego powodu umieszczane są one w specjalnie przeznaczonych pomieszczeniach, które służyć mogą także do celów gospodarczych. Jednakże zastosowanie filtru może nie być wystarczające do uzyskania idealnego koloru i przejrzystości wody.

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu wody w twoim basenie, skonsultuj się ze specjalistą w dziedzinie basenów, aby znalazł najlepsze rozwiązanie problemu. Najczęstszym powodem, przez który woda staje się mętna jest niedostateczna wydajność filtra. Jednakże jego wymiana nie wchodzi w grę, gdyż wiąże się to z olbrzymimi kosztami. Rozwiązaniem tej sytuacji są odkurzacze basenowe. Dzięki nim pozbędziesz się osadów i zanieczyszczeń z dna basenu, przez co praca filtrów zostanie znacznie ułatwienia.

Pamiętaj też, aby zabezpieczać basen przed zanieczyszczeniami zakrywając go na noc i w innych okresach kiedy nie będzie on używany. Jeśli twój basen ma duże wymiary, może to być czynnością bardzo męczącą. Aby rozwiązać ten problem, firmy oferują przeźroczyste zadaszenia basenowe. Są one montowane na stałe, przez co basen jest kompletne zabezpieczony przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Dodatkowym atutem zastosowania zadaszenia basenowego jest uniezależnienie od warunków pogodowych. Dzięki zadaszeniu temperatura wewnątrz wzrasta w okresie wiosennym i jesiennym, co pozwala na jego użytkowanie nawet, gdy na zewnątrz jest na to za zimno.