biuro rachunkowe

Jak prowadzić księgowość?

Utarło się powiedzenie, że na świecie tylko dwie rzeczy są pewne, a mianowicie śmierć i podatki. Podatki towarzyszą ludzkości niemal od zarania dziejów. Nie znaczy to oczywiście, że urzędy skarbowe istniały od początku świata, jednakże podatki i wszelkiego rodzaju daniny były już płacone odkąd zaczęły się pojawiać pierwsze organizmy państwowe.

Firma rachunkowa zapewnia zysk z prowadzenia księgowości

biuro rachunkoweTaki stan rzeczy istnieje do dziś i z roku na rok coraz bardziej się pogłębia. Nie zdziwiłbym się jeżeli za jakieś 30 lat będziemy musieli płacić podatki za powietrze, aby mieć pieniądze utrzymanie go w dobrej kondycji. Patrząc na lewicową politykę największych państw i organizacji na świecie taka wizja naprawdę jest realna. Na razie zatrzymajmy się jednak na teraźniejszości. Jeśli chodzi o podatki to musi je płacić każda firma. Musimy je odprowadzać do zakładu ubezpieczeń społecznych oraz do urzędu skarbowego. Wiąże się z tym przede wszystkim prowadzenie księgowości co często bywa zmorą przedsiębiorców. Form prowadzenia księgowości jest na rynku obecnie bardzo dużo. Każda z nich wiąże się głównie ze sposobem prowadzenia księgowości oraz z kosztami. Jak już wspomniałem mamy obecnie wiele możliwości i wybór tej najlepszej bywa często bardzo trudny. Firma rachunkowa to rozwiązanie z którego od kilku lat korzysta zdecydowana większość małych i średnich przedsiębiorstw, które są siłą napędową naszej gospodarki. Pełna księgowość czy prowadzenie ksiąg rachunkowych to zadania, której takiej firmie możemy bez problemu zlecić. Jest to również tania księgowość, ponieważ koszty obsługi naszej firmy przez biura rachunkowe są kilka razy niższe niż w przypadku prowadzenia jej przez wewnętrznie zatrudnioną księgową czy księgowego. Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna odchodzić od zatrudniania własnej osoby odpowiedzialnej za księgowość, gdyż wiąże się to z bardzo dużymi kosztami, a jak wiadomo celem każdego przedsiębiorstwa jest po prostu maksymalizacja zysków. Jest to widoczne szczególnie w Warszawie.

Tutaj praktycznie każda Warszawska firma korzysta z tego rodzaju księgowości, ponieważ jest różnica płacenia 500 złotych za kompleksową obsługę firmy niż trzech lub nawet czterech tysięcy złotych za trzymanie księgowego w firmie.