remonty

Jak samemu ułożyć płytki w łazience?

Wszędzie remonty! Nie ma czasu na żaden odpoczynek. To trzeba zająć się różnymi czynnościami, jak malowanie ścian, przemeblowanie, przyklejenie tapety, wymiana okien i wiele innych, ale chyba najbardziej kłopotliwym zadaniem jest ułożenie płytek ceramicznych w łazience. Większość osób robiąc to samemu nie wykonuje tego dobrze. Pytanie brzmi: „Jak zrobić to poprawnie?”

Wiele osób chcąc zaoszczędzić decyduje się samemu ułożyć płytki w łazience. Jak to zrobić?

remontyWłaśnie w tym celu powstał ten artykuł. Postaram się jak najbardziej szczegółowo jak powinno się układać płytki, a jak tego nie robić. Najlepiej oczywiście wynająć do tego specjalistę który zrobi nam remont i malowanie, jednak to kolejny wydatek pieniędzy, który najchętniej byśmy uniknęli. Z tego jakże prostego powodu najlepiej wykonać to samemu i przy tym trochę zaoszczędzić. Moje nowe mieszkanie w Kielcach zostało ostatnio odnowione, oczywiście wyłącznie przeze mnie, a w dziedzinie układaniu płytek ceramicznych mogę nazwać się już mistrzem. Jak wiadomo łazienka nie jest już tylko po prostu łazienką. Coraz częściej nazywana jest wizytówką całego mieszkania. To jest przyczyną dla którego wykończenie wnętrz, a w szczególności tego pomieszczenia powinno się zwrócić szczególną uwagę, aby zostało uznane za piękne, a żeby tak było koniecznie trzeba poprawnie ułożyć płytki ceramiczne. Ja osobiście użyłem płytki, która zwana jest potocznie jako glazura. Płytki są w różnych rozmiarach, jeśli łazienka dysponuje dosyć dużą powierzchnią można pozwolić sobie na jedną z większych. Wylewka betonowa, która pokrywa podłogę łazienki, powinna tylko być równa, nieluźna i oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń.

Zanim rozpoczniemy proces klejenia musimy pomalować miejsce, w którym ma znaleźć się płytka, normalną emulsją ogólnodostępną u producentów. Jest to najważniejsza czynność, potem możemy już przykleić i cieszyć się efektami.