Jaki agregat prądotwórczy wybrać ?

Agregaty prądotwórcze to automatyczne urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej. Zbudowane są z prądnicy synchronicznej o napięciu stałym i silnika spalinowego napędzającego urządzenie.

Zagregat-pradotworczyastosowywane są jako podstawowe urządzenia do wytwarzania energii elektrycznej, szczególnie w miejscach gdzie nie ma innych źródeł energii elektrycznej. Jednak najczęściej używa się ich jako aparaty pomocnicze, do utrzymania dostaw prądu w miejscach gdzie często występują przerwy na przykład z powodu przeciążeń sieci.

Przy doborze odpowiedniego agregatu dobrze jest zastanowić się do jakich urządzeń będzie dostarczany prąd. Odpowiednio dobrany agregat pozwoli na zasilanie wszystkich odbiorników. Pośród wielu produktów mamy urządzenia stacjonarne lub przenośne, otwarte lub wyciszone, do odbiorników jednofazowych lub trójfazowych.

Urządzenia te są bardzo pomocne w pracach serwisowych i konserwacyjnych. Dźwigi osobowe, serwis maszyn budowlanych, tu również można wykorzystać agregaty prądotwórcze. Prace takie wykonamy bez konieczności wyłączenia zasilania na całym obszarze działania.

Obecnie na rynku możemy spotkać takie urządzenia w wersji stacjonarnej, mobilnej otwartej i wyciszonej, przenośne, rolnicze, z modułem spawalniczym i specjalistyczne.

Producenci tak specjalistycznego sprzętu w swojej ofercie przedstawiają kompleksowe rozwiązania problemów występujących z dostarczaniem energii elektrycznej, kontrolą i nadzorowaniem zasilania awaryjnego- dlatego jeśli nie wiemy jaki agregat prądotwórczy wybrać, warto zasięgnąć porady.

Wszystkie prace nad udoskonaleniami agregatów, prowadzone są w oparciu o doświadczenia producentów i wychodzą naprzeciw wymaganiom i potrzebom rynku. Jednak najważniejsze jest zaspokojenie potrzeb indywidualnego klienta.

Źródło: http://www.maszynowo.com.pl/agregaty-pradotworcze-i-dzwigi-osobowe-naprawa-i-serwis