aparat słuchowy

Jaki aparat słuchowy wybrać?

Każdy specjalistyczny sklep, choćby we Poznaniu oferuje aparaty słuchowe, jednak jest ich wiele i wybór nie jest oczywyisty. Różnica dotyczy ich firmy, mocy, oraz co najważniejsze ceny. Aby zakupić prawidłowy aparat zatem, powinniśmy na początku znaleźć odpowiedni punkt, w którym bezpłatnie wykonamy badanie słuchu.

aparat słuchowyBadanie to, wykonuje zazwyczaj protetyk słuchu, bądź audiometrysta za pomocą specjalnego urządzenia, który nazywa się audiometrem. Badanie to trwa zaledwie kilka minut, oraz co ważniejsze jest całkowicie bezbolesne. Na podstawie jego wyników, protetyk słuchu jest w stanie ocenić wielkość i rodzaj naszego ubytku.
To właśnie na tej podstawie, może nam on zaproponować odpowiedni aparat, który będzie dostosowany do naszej wady słuchu. Pamiętajmy, że przedział cenowy między nimi, okazuje się być bardzo duży. Droższe aparaty, posiadają więcej dodatkowych funkcji, które na ogół ułatwiają życie codzienne pacjenta. Ponad to, słyszymy w nich lepiej, wyraźniej, oraz co ważniejsze, bez żadnych dodatkowych zakłóceń, czy też szmerów.
Droższe aparaty też, na ogół przeznaczone są dla osób z bardzo dużymi ubytkami. Ponad to, ich producenci, tworzą nie tylko aparaty słuchowe zewnętrzne, ale też wewnątrzuszne i wewnątrzkanałowe, które całkowicie możemy schować w kanale słuchowym pacjenta. Nadają się one zatem idealnie dla osób młodych, dla których noszenie aparatu słuchowego, wiąże się z pewnego rodzaju dyskomfortem.

W centrum dużych miast, takich jak Poznań, Warszawa, czy też Kraków, powstaje coraz więcej tego typu punktów, w których możemy wykonać bezpłatne badania słuchu. To właśnie w nich też, protetyk słuchu wybierze odpowiedni aparat, dostosowany do naszego ubytku słuchu i zaprogramuje go według naszych wymagań.