folia stretch

Jaki jest najtańszy materiał do owijania – folia stretch

Maszynowa folia stretch to taki rodzaj folii, który stosuję się do owijania towarów na paletach. Ma ona zabezpieczyć go na czas transportu bądź ochronić podczas magazynowania. Nie służy do owijania ręcznego – wygodniej jest skorzystać z automatów owijających. Zastosowanie w przedsiębiorstwie takiej maszyny powoduje, że zużywa się mniej materiału i sam proces owijania staje się o wiele łatwiejszy.

Może być stosowana w urządzeniach do automatycznego, jak i do półautomatycznego owijania. Jest idealna do pakowania również pojedynczych przedmiotów. Większość firm produkujących folie dla przemysłu ma w swojej ofercie kilka rodzajów tego produktu. Różnią się one rozciągliwością wyrażoną w procentach. Najmniejsza rozciągliwość wynosi od 120-150 %, a największa dochodzi nawet do 300 %. Standardowe rolki mają szerokość 500 mm, a na palecie o wymiarach 120/80 cm zmieści się ich około 45 sztuk i kosztuje w granicach 500 zł. Na większych paletach (120/120 cm) nawet 60 sztuk. Nie wszystkie rodzaje folii mogą być stosowane w kontakcie z żywnością. W niektórych sklepach istnieje możliwość zakupu folii wyposażonych w ochronę UV. Wszystkie folie tworzone są w taki sposób, aby posiadać optymalny zakres wytrzymałości na przerwanie i otarcie oraz elastyczności. Maszynowa folia stretch jest dostępna w różnych kolorach i nadaje się do recyklingu.

Wyprodukowano ją z polietylenu o małej gęstości. Jest niewątpliwie najtańszym materiałem opakowaniowym. Folie te trzeba przechowywać w suchych pomieszczeniach i w odpowiedniej odległości od grzejników.