Jakie korzyści dają nam izolacje natryskowe?

Obecnie pianka poliuretanowa to najczęściej wybierany materiał nie tylko do izolacji termicznej, ale również jako ochrona budynków przed wsiąkaniem w nie wody gruntowej. Zyskała ona taką popularność dzięki swoim znakomitym parametrom, które są o wiele lepsze niż w przypadku wełny czy styropianu.

Korzyści z zastosowania izolacji natryskowych

natryskowe izolacje ŚląskWiele osób nie wie o tym, jak szerokie zastosowanie ma pianka poliuretanowa. Można ją zastosować nie tylko w domach, starych kamienicach, ale również w budynkach hodowlanych (kurnik, chlewnia, obora, stajnia), halach produkcyjno-magazynowych czy magazynach owocowo-warzywnych, zarówno jako ocieplenie czy docieplenie budynków. Natryskowe izolacje Śląsk mają wiele zalet, po pierwsze są bardzo szybkie w wykonaniu (oczywiście przez doświadczonych fachowców posiadających odpowiedni sprzęt). Ocieplenie domu jednorodzinnego o powierzchni około 150m2 zajmuje zaledwie kilka godzin. Jak wiadomo, w niektórych budynkach mamy do czynienia ze skraplającą się wodą, dotyczy to hal (które dodatkowo nie spełniają norm obowiązujących w UE w zakresie izolacyjności cieplnej a proces ich dostosowania jest zazwyczaj długi i bardzo kosztowny) czy budynków gospodarczych. Rozwiązaniem tego problemu będzie wykonania natrysku z pianki o odpowiedniej grubości, dodatkowo zredukujemy koszty ogrzewania tych budynków a także zapobiegniemy powstawaniu pleśni czy grzybów. Taką powierzchnię z piany bardzo łatwo jest utrzymać w czystości z użyciem myjki ciśnieniowej.

Jeśli więc zależy nam na odpowiednim ociepleniu budynku, niezależnie od tego czy jest to dom, hala, magazyn czy budynek gospodarczy to warto wybrać piankę poliuretanową, która zapewnia doskonałą izolację termiczną oraz hydroizolację pomimo, iż jest nieco droższa w porównaniu z tradycyjnymi materiałami.