szklane balustrady

Jakie są wady szklanych balustrad?

Szklane balustrady mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane, czyli szkło hartowane, jest niesamowicie trwały, solidny, odporny na warunki atmosferyczne, a przede wszystkim niezwykle bezpieczny. Takie szkło naprawdę trudno jest rozbić, a nawet jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce i z jakichkolwiek powodów balustrada szklana pęknie, rozbije się, to i tak pozostanie bezpieczna, ponieważ taki rodzaj szkła nie rozbija się na tysiące małych, ostrych kawałków, trudnych do znalezienia.

Eleganckie i funkcjonalne szklane balustrady

szklane balustradyKolejną zaletą jest z pewnością kwestia czysto wizualna. Szklane balustrady są niezwykle eleganckie, sprawiają wrażenie lekkich i delikatnych, dodają uroku i świeżości każdemu wnętrzu, balkonowi, tarasowi, czy schodom zewnętrznym. Po prostu cieszą oko, bo są inne niż wszystkie. Jeśli chodzi o wygląd balustrad, to mamy szeroki wybór faktur, barw szkła. Możemy wybrać taflę przezroczystą, bądź matową, wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz czy chcemy mieć jednak odrobinę prywatności, na przykład decydując się na szklaną balustradę balkonową. Jednak to bezbarwna tafla zdecydowanie najbardziej pasuje do różnych wnętrz, bez względu na kolorystykę pomieszczenia, czy inne elementy użyte w budowie, aranżacji, jak drewno, cegła, czy metal. Szklane balustrady są również bardzo łatwe w czyszczeniu, jak na szkło przystało. Wystarczy płyn do szyb i odpowiednia ściereczka i powierzchnia szklana wygląda jak nowa. To szczególnie ważne, kiedy posiadamy taką balustradę na zewnątrz domu, na przykład jako zabezpieczenie tarasu czy balkonu. Wszyscy wiemy, jak nieestetycznie wyglądają szklane powierzchnie na przykład po deszczu, kiedy zaświeci słońce i zostawia brzydko wyglądające smugi, plamki.

Chyba żadnej innej powierzchni nie da się tak szybko i łatwo doprowadzić do porządku jak właśnie szkła. Szklane balustrady idealnie pasują do wnętrz eleganckich, nowoczesnych i minimalistycznych. Są niezwykle bezpieczne i trwałe, dzięki czemu nie musimy obawiać się o ich rozbicie, czy pęknięcie.