http://www.pol-lotus.waw.pl/

Jakie treści na portalach zwiększają optymalizację?

Prowadząc portal informacyjny, możemy zwiększyć jej zakres wyszukiwania poprzez dodawanie nowych opcji i serwisów. Oto kilka z nich: 
Tworzenie kalendariów, harmonogramów i zapowiedzi. Portale internetowe, mogą w prosty sposób zwiększyć oglądalność strony poprzez prowadzenie harmonogramów meczy, koncertów czy premier. Dobrze wprowadzone metadane sprawią, że wyszukiwarka Google będzie je prawidłowo rozpoznawać i wyświetlać szczegółowe informacje na ich temat. 
Powiązanie artykułu z jego autorem poprzez Google możliwość odnalezienia innych tekstów tego samego autora. Co jest bardzo przydatne, w momencie, kiedy czytelnik zainteresowany jest niekoniecznie tematyka, ale także stylem pisania konkretnej osoby. Jeżeli autor danej treści jest wysoko oceniany, inne jego artykuły informacyjne powiązane z kontem Google +, będą wyświetlane wyżej, niż innych autorów. http://www.pol-lotus.waw.pl/
Łączenie filmów i grafik ze słowami kluczowymi. Odpowiednie połączenie grafik czy treści wideo w artykule, ze słowami kluczowymi, sprawi, że osoba szukająca przez wyszukiwarkę obrazka, może znaleźć artykuł informacyjny na ten temat, co często prowadzi do późniejszych przeklików w obrębie strony, dzięki wewnętrznemu linkowaniu artykułów powiązanych. 
Branding Google +, czyli aktywne tworzenie oficjalnej strony Google +, dla portalu informacyjnego sprawia, że w wynikach wyszukiwania, oprócz standardowego widoku, obok pojawi się wizytówka naszej strony z logiem Google +, oraz streamem najnowszych, pojawiających się na nich wpisów. 
Pozycjonowanie strony za pomocą Google News, gdzie wyszukiwarka uznaje, że internautę interesują jak najnowsze wiadomości związane z tym tematem, i pozycjonuje je według dat dodania oraz ostatnich aktualizacji w serwisie. 
Te zabiegi, jak i wiele innych sprawiają, że informacje zawarte na naszym portalu stają się jeszcze bardziej powszechnie dostępne. Mamy też okazję zachęcić odwiedzającego, szukającego konkretnych informacji w Internecie, do zagłębienia się w otchłań naszej strony i powrotów na nią w przyszłości.

Więcej informacji: http://www.pol-lotus.waw.pl/