Kelnerzy w eleganckich fartuchach

Ojciec nie miał ręki do zarządzania ludźmi, ale potrafił świetnie gotować i dzięki temu tak wielu klientów odwiedzało jego restaurację. Sytuacja jednak mi nie do końca pasowała, dlatego postanowiłem wkroczyć i wyciągnąć restaurację na prostą.

Restauracja obsługiwana przez dobrze ubranych kelnerów

fartuchy do restauracjiOjciec dał mi wolną rękę a on jak do tej pory zajmował się przygotowaniem potraw. Kelnerzy w restauracji, która była dość elegancka, ubrani byli w zwykłe koszulki, co mi najbardziej przeszkadzało. Powinni oni przecież posiadać odpowiednie fartuchy do restauracji i takie zamierzałem zakupić. Kelner był wizytówką restauracji i musiał wyglądać profesjonalnie. Postawiłem na fartuchy w kolorze brązowym, który idealnie pasował do wystroju restauracji. Kiedy fartuchy były gotowe, to osobiście pojechałem je odebrać. Zwołałem zebranie, na którym rozdałem fartuchy i białe koszule. Ludzie byli nieco zaskoczeni taką zmianą, ale każdy stwierdził, że to doskonały pomysł. Wszyscy kelnerzy od razu ubrali koszule i fartuchy, w których prezentowali się profesjonalnie. Klienci od razu zwrócili uwagę na fartuchy, w których obsługiwali ich kelnerzy i komentowali, że to korzystna zmiana. Zamówiłem więcej fartuchów, żeby pracownicy restauracji mieli je na zmianę. Fartuch łatwo było ubrudzić a każdego dnia kelnerzy musieli wyglądać czysto i schludnie. Fartuchy były wykonane z najlepszej jakości materiału, który nawet po praniu się nie zmienił. To był zdecydowanie dobry zakup.

Zainwestowałem też w nowe obrusy i odświeżyłem ściany. Restauracja była nie do poznania. Pojawiali się w niej ważni ludzie, którzy rezerwowali stoliki, żeby odbyć w restauracji jakieś ważne spotkanie. Miejsce to stawało się coraz bardziej znane a taki właśnie efekt chciałem uzyskać.