Rzeszów

Kierunek Rzeszów

Rzeszów jest miastem położonym w województwie podkarpackim. Znajduje się w południowo-wschodniej Polsce i jest stolicą województwa podkarpackiego. Jest nazywane miasteczkiem studenckim z uwagi na obecność Uniwersytetu, Politechniki oraz wielu uczelni wyższych.

Rzeszów jest miastem, które warto odwiedzić w celach turystycznych. Skorzystać można z podziemnej trasy turystycznej pod nazwą „Podziemne Piwnice”.
Młodzi ludzie na pewno zechcą odwiedzić rynek, gdzie między innymi został nagrany teledysk do piosenki Bałkanica zespołu Piersi. Można także zwiedzić Ratusz, Dawny Konwent Pijarów, Zamek Lubomirskich, Letni Pałac Lubomirskich, Wille secesyjne, Kościół Farny, Pomnik Czynu Rewolucyjnego, który sprawia że Rzeszów jest rozpoznawalny właśnie po nim. Istnieje jeszcze wiele innych atrakcji, takich chociażby jak okrągła kładka, Teatr Wandy Siemaszkowej, synagogi czy rzeszowska fontanna multimedialna.
W omawianej miejscowości bez żadnego problemu można znaleźć noclegi. Istnieje wiele hoteli oraz kwater oferujących nocleg. Ponadto istnieje wiele restauracji, w których można nie tylko dobrze zjeść, ale także przeprowadzać konferencje.
Rzeszów jest miastem wartym odwiedzenia i spędzenia tam chociaż kilku chwil. Posiada międzynarodowy port lotniczy oraz Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

Wcześniej wymieniony Uniwersytet Rzeszowski posiada aż dziesięć wydziałów. Na całą Polskę znana jest Politechnika Rzeszowska szkoląca wielu inżynierów między innymi w zakresie rolnictwa. Z informatyków słynie przede wszystkim Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, a administracją może się poszczycić Wyższa Szkoła Administracji i Prawa. Jest do miast godne uwagi, w którym można spędzić bardzo miło czas.