auto detailing

Kompleksowa pielęgnacja samochodu – auto detailing

Szukając sposobów na zarobek można stracić mnóstwo czasu na rozważanie wielu pomysłów, które nawet nie mają szans na szczęśliwą realizację.

Można aczkolwiek trafić też na rodzaje działalności, które dopiero znajdują swoich pierwszych amatorów i dobrze się rozwijają. Takim biznesem bez wątpienia jest kupowanie zaniedbanych samochodów, odświeżanie i naprawianie ich oraz późniejsza sprzedaż z dużym zyskiem. Z pewnością każdy z nas widział jeden z kilku motoryzacyjnych programów telewizyjnych, których motyw przewodni to właśnie renowacja zabytkowych lub zużytych aut. Jeśli mamy choć odrobinę podstawowych informacji o samochodach, możemy spokojnie zacząć działać. Musimy się jednak nauczyć sztuki jaką jest auto detailing, gdyż będzie to główna czynność przez nas wykonywana. Kupując bowiem kilkuletni, sfatygowany samochód rodzinny, bardzo wiele elementów wnętrza będzie nosiło nieprzyjemne ślady zużycia. Solidne odświeżenie kabiny stanie się w takim wypadku podstawową częścią procesu odnowy. Oprócz wyprania tapicerki i dokładnego wyczyszczenia każdego zakamarka w środku pojazdu, czasem nie obejdzie się bez poprawy zewnętrznego jego oblicza. Z całą pewnością polerowanie samochodu to obowiązkowy punkt na liście czynności, jednak przedtem warto dokonać wszelkich napraw blacharskich – o ile karoseria ma wgniecenia. Nawet podstawowe polerowanie niezbyt drogimi woskami potrafi zwiększyć wartość samochodu na czas sprzedaży o dobre 15%. Należy jednak pamiętać, musi temu towarzyszyć solidne odświeżenie felg i opon oraz takich szczegółów jak klamki, owiewki czy ramki lusterek. Inną sprawą jest to, iż czasem zwykła polerka może nie dać oczekiwanych efektów, a wówczas pozostaje jedynie profesjonalna renowacja lakieru.

Takie zabiegi trzeba jednak wykonywać już w specjalistycznych zakładach lakierniczych, co kosztuje. Wydaje się jednak, że wygląd auta po odnowie podniesie jego wartość wystarczająco wysokiej kwoty.