kontener

Kontenery mieszkalne a mieszkania socjalne

Budownictwo socjalne jest problemem w większości polskich miast. Budżet miejski nie pęka w szwach i ciężko jest wygospodarować środki finansowe na bieżące potrzeby, nie wspominając już o dodatkowych inwestycjach. Zawsze znajdą się inne pomysły na wydanie pieniędzy. Łatanie dziurawych dróg, modernizacja szpitali, zakup nowych pojazdów transportu publicznego,czy nawet organizacja darmowych imprez plenerowych zwykle znajduje się na szczycie listy miejskich priorytetów spychając mieszkania komunalne na dół potrzeb.

Kontenery mieszkalne mogą zostać wykorzystane dla ludzi potrzebujących

kontenerDobra infrastruktura, dostęp do lekarzy, czy zapewnienie mieszkańców dostępu do kultury jest bardzo ważny, jednak nie należy zapominać o potrzebujących. Osoby starające się o lokalne socjalne to często najbiedniejsze osoby, których nie stać na wynajem normalnego mieszkania, więc mieszkała w warunkach urągających wszelkim standardom lub kątem u przyjaciół i rodziny. O ile dla jednej dorosłej osoby taka sytuacja byłaby ciężka, ale do zniesienia, to co ma powiedzieć samotna matka z trójką dzieci, która nie ma gdzie się podziać? Rozwiązaniem dla miasta mogą być kontenery mieszkalne. Sama nazwa kontener sugeruje, że jest to blaszak służący do transportu, jednak takie solidne kontenery modułowe nijak się do nich mają. Mogą mieć dowolną wielkość, są dobrze zaizolowane, posiadają ogrzewanie, łazienkę i kuchnię, podłączenie wody i elektryczności. Są zatem gotowe do zamieszkania. Kontenery mieszkalne można dowolnie przestawiać i łączyć, więc w zależności od potrzeb można zmieniać ich położenie.

Potrzebujący na pewno nie pogardzą takim standardem. Jeśli miasto boi się o przestępczość w takich miejscach zawsze można dokupić kontenery stróżówki, w których policjant czy ochroniarz będzie pilnował porządku. Władze powinny rozważyć zastąpienie budynków murowanych kontenerami modułowymi. Dzięki temu potrzebujący będą mieli dach nad głową, a miasto może zająć się innymi ważnymi problemami.