Kosmetyki niezbędne w pielęgnacji brody

Jeśli ktoś myśli, że o brodę nie trzeba odpowiednio dbać i wystarczy tylko myć ją od czasu do czasu mydłem lub szamponem do włosów, to jest w dużym błędzie. Każdy kto tak robi, bardzo szybko rezygnuje z zapuszczania zarostu i po prostu się go pozbywa.

Szampony, olejki, woski i balsamy do zarostu

uppercut deluxeWyhodowanie naprawdę pięknej brody jest jednak możliwe. Trzeba posiadać tylko odpowiednie kosmetyki, które pozwalają zadbać o zarost i sprawiają, że wygląda on doskonale, dobrze się układa. Pierwszą i najważniejszą czynnością jest oczywiście mycie brody. Wiadomo, że włosy na twarzy są narażone na różne zanieczyszczenia – dym tytoniowy, resztki jedzenia, napojów i inne. Należy myć brodę codziennie, a najlepiej wykorzystywać do tego specjalne szampony – przeznaczone tylko do mycia brody. Zawierają one naturalne składniki, ekstrakty roślinne, które są potrzebne brodzie. Takie szampony produkuje m.in. marka uppercut deluxe, która każdemu brodaczowi powinna być znana. Po myciu należy uczesać brodę za pomocą specjalnej szczotki. Szczotka do brody nazywana jest kartaczem i można ją kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych. Jest ona również często dołączana do zestawów kosmetyków do brody. Bez wątpienia nie należy zapominać o olejku do brody. Jest to kosmetyk kosztowny, w niewielkiej ilości, ale starcza na długo. Wystarczy jedna, dwie krople olejku, by zadbać o zarost. Olejek ma za zadanie nie tylko nawilżyć brodę i sprawić, że będzie łatwiej się układać, ale też nadać jej zapach i stworzyć powłokę ochronną na włosach.

Do układania zarostu poleca się stosowanie specjalnych pomad i wosków. Istnieją też woski przeznaczone do układania wąsów. Dzięki nim kształt brody może być zmieniany praktycznie codziennie. Dodatkowo można zakupić balsam do brody, który będzie łagodził podrażnienia i wzmacniał włosy.