jacht

Koszt wyjazdu na mazury

Wiadome jest, że każdy wakacyjny wyjazd wiąże się z pewnymi wydatkami. Warto więc wcześniej przygotować odpowiednie fundusze, aby później nie martwic się, że nie wystarczy nam środków. Wybierając się w pewne miejsca możemy bowiem nie mieć możliwości kontaktu z innymi ludźmi bądź ograniczeniu kosztów.

Jaki jest koszt wyjazdu na mazury?

jachtOczywiście wyjeżdżając na Mazury, musimy liczyć się z kosztem dojazdu w wybrane przez siebie miejsce. Będzie się ono różnić w zależności od tego, jaki dystans mamy do pokonania, więc ten koszt każdy musi policzyć samemu. Wybierając się na czarter jachtów motorowych na mazurach warto, jednak już wcześniej pomyśleć o przygotowaniu sobie odpowiedniej ilości prowiantu. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy na jedzeniu na miejscu, ale również nie będziemy musieli zatrzymywać się dodatkowo w porcie na posiłek. Każde przybijanie do keji wiąże się bowiem ze stratą czasu, którą możemy poświecić na żeglowanie. Warto więc o tym pomyśleć, ponieważ praktycznie każdy jacht zawiera pełne zaplecze kuchenne. Bez problemu można więc przygotować smaczny i pełnowartościowy posiłek. Przejdźmy jednak do tego ile kosztuje wynajem jachtów mazury na mazurach. Przeciętny jacht, który będzie nadawał się na dłuższy rejs kosztuje koło tysiąca złotych na dzień. Nie ma co nawet zastanawiać się nawet nad wypożyczeniem tańszego, ponieważ może nam znacznie utrudnić żeglugę. Jeżeli jednak wybieramy się w taki rejs w kilka osób taka kwota nie powinna nas przerazić.

Oczywiście czarter bez patentu na mazurach będzie kosztował trochę więcej. Trzeba będzie bowiem zapłacić jeszcze wysoki koszt ubezpieczenia. Warto więc jest zabrać ze sobą kogoś kto taki patent żeglarza jachtowego posiada. Pozwoli to nam zdecydowanie zredukować koszty takiego wyjazdu.