Kupienie dziadkowi okularów

O tym, że mój dziadek był daltonistą dowiedziałem się dopiero na studiach. Często spędzałem z nim czas, ale mimo to niczego się nie domyśliłem a dziadek na ten temat nie mówił. Kiedyś przypadkiem dowiedziałem się od ciotki, która na ten temat zaczęła coś mówić mojej matce. 

Odpowiednie okulary dla dziadka daltonisty 

okulary dla daltonistówWiedziałem, że daltonizm musiał sprawiać dziadkowi ogromne trudności a nie miałem pojęcia jak mogłem mu pomóc. Pewnego dnia jak oglądałem film w telewizji, to były reklamy. Wtedy właśnie pokazano okulary dla daltonistów, które zdecydowanie ułatwiały życie każdemu, kto się z tą chorobą borykał. Od razu pomyślałem o dziadku. Postanowiłem, że kupię mu takie okulary. Odwiedziłem kilkanaście salonów optycznych, aż w końcu trafiłem do takiego, gdzie tego typu rozwiązanie było dostępne. Dziadek musiał jednak osobiście się stawić po takie okulary. Wyciągnąłem go z domu pod pretekstem wspólnego zjedzenia obiadu w restauracji. Kiedy jednak weszliśmy do salonu optycznego, to od razu dziadkowi powiedziałem jaki był cel tej wizyty. Był mocno zaskoczony, ponieważ nie spodziewał się, że takie rozwiązania dostępne były na rynku. Czekałem na dziadka kiedy on był obsługiwany przez optyka. Od ręki otrzymał okulary i jak je pierwszy raz przymierzył, to był pod ogromnym wrażeniem. Ze wzruszenia poleciały mu aż łzy. Może i dużo wydałem pieniędzy, ale szczęście dziadka było tego zdecydowanie warte. Jego życie zmieniło się diametralnie i zaczął doceniać nawet najmniejsze drobiazgi.

Cała rodzina była pod ogromnym wrażeniem mojego gestu. Mama nawet postanowiła mi oddać część pieniędzy, ale ich nie przyjąłem. Sam zdecydowałem, że zrobię dziadkowi taki prezent i żadnych pieniędzy nie chciałem. Miałem dobre serce i lubiłem pomagać innym.