najlepsze gry planszowe

Łamigłówki dla dzieci

Większość rodziców stara się dbać o rozwój umysłowy swojego dziecka. Zapisuje go do dobrych szkół, na lekcje języka obcego, dodatkowe kursy. To jednak nie wszystko co możemy zrobić dla naszych pociech. Ważna jest tez ich indywidualna praca, choć oczywiście praca zespołowa również jest bardzo ważna. Istotny jest czas, który dziecko spędza samo ze sobą i samo ćwiczy swoja pamięć, odgadywanie haseł, uczy się nowych słówek.

Łamigłówki są bardzo dobrą metodą, żeby dziecko rozwinęło swój mózg i zdolność myślenia

najlepsze gry planszoweIdealne to tego są łamigłówki. Proste zabawy logiczne przeznaczone dla najmłodszych często zawierają odniesienia do bajek, rysunki zwierzaków, łatwe do odgadnięcia wyrazy, zadania matematyczne adekwatne do wieku dziecka. Dzięki nim maluch nie zniechęci się do łamigłówek, ponieważ gdyby nie mógł rozwiązań ani jednego zadania to rzuciłby łamigłówki w kąt i nie chciał do nich wracać. Rebusy, wykreślanki, labirynty, proste krzyżówki panoramiczne, czy łączenie punktów, które mają dać w efekcie końcowym postać z kreskówki to świetne zabawy dla dzieci, takie same jak gry planszowe. Nie dosyć, że to świetna rozrywka to w dodatku nauka, zatem łączymy obowiązek z przyjemnością, uciechę z ćwiczeniami, grę z nauką. Jest to bardzo dobre połączenie. Dzięki niemu dzieci będą miały dobre skojarzenia z nauką i szkołą, same będą się domagały dodatkowych ćwiczeń. Łamigłówki, podobnie jak gra planszowa, to także okazja dla rodzica, żeby spędzić czas ze swoim dzieckiem. Możecie razem rozwiązywać zagadki, choć nie należy maluchom zbytnio pomagać, żeby ich nie rozleniwiać. Sklep z grami planszowymi na pewno ma na swoim stanie liczne książeczki z rebusami i krzyżówkami, dostosowanymi do potrzeb i wieku dzieciaków, które można kupić w przystępnej cenie. Już za parę złotych można dostać taki zeszycik do ćwiczenia umysłu, co jest nieporównywalnie tańsze niż kursy, które twierdzą, że wspomogą naszą pamięć, czy nauczą szybkiego czytania długich tekstów.

Podsumowując, łamigłówki są bardzo dobrym pomysłem na samodzielne ćwiczenia dla dzieci, ale nie zapominajmy też o wspólnej zabawie i odwiedźmy sklep w Warszawie i kupmy grę planszową dla całej rodziny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:

https://www.moriongames.pl/