oświetlenie łazienkowe

Łazienka naszych marzeń

oświetlenie łazienkoweŁazienka to miejsce, w którym powinniśmy czuć się dobrze, które powinno nam umożliwić zarówno dopełnienie wszystkich czynności higienicznych, jak też wypoczynek i relaks. Zazwyczaj w domach wielorodzinnych łazienki są dosyć małe, jednak gdy budujemy sami dom, możemy sami zdecydować, jak obszerne będzie to pomieszczenie. Warto tez urządzić w domu więcej łazienek, zwłaszcza gdy rodzina jest spora.

Można zbudować osobną łazienkę przy każdej sypialni, można też umiejscowić dwie czy trzy łazienki z wejściami od korytarza. W łazience warto zadbać o duża wanną, jeżeli nas stać, to z jakuzzi, a także o prysznic z różnymi programami masującymi. Dobrze pomyśleć o dużym lustrze, praktycznych półeczkach na kosmetyki, bo i oczywiście o ubikacji i umywalce. Nie można tez zapomnieć o kafelkach. Można zamontować pod nimi ogrzewanie podłogowe lub też zdecydować się na kaloryfer. Warto też pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Oświetlić należy lustro, aby można było przed nim swobodnie się uczesać, ogolić, pomalować.
Ponadto przyda się lampa nad wanną, zwłaszcza gdy lubimy czytać podczas długiej, gorącej kąpieli. W takim przypadku oświetlenie łazienkowe powinno być mocne, aby dobrze oświetlić książkę i nie narażać naszego wzroku na nadmierny wysiłek. Możemy zdecydować się na halogeny umieszczone na ścianie czy suficie powyżej wanny, a także przy lustrze. Możemy też wybrać małe lampki z abażurami, najlepiej plastikowymi czy metalowymi. Warto zdecydować się w łazience na żarówki energooszczędne. Dzięki nim zapłacimy mniejsze rachunki za prąd, nawet gdy będziemy sporo czasu spędzać w łazience. Dzięki solidnemu oświetleniu zdołamy również bez trudu posprzątać to pomieszczenie, dostrzegając nawet niewielkie plamy i zabrudzenia.

Warto zatem przy urządzaniu łazienki zwrócić szczególną uwagę na lampki montowane na ścianach czy też na suficie. Na pewno nie będziemy żałować, że nasza łazienka jest porządnie oświetlona i że dzięki temu można w niej wygodnie czytać czy też bardzo dokładnie posprzątać.